2 sierpnia 2012

Upadek i bankructwo biura podróży Aquamaris z Bielska-Białej

Czarna seria w turystyce trwa - dziś upadłość ogłosiło kolejne biuro podróży. Tym razem problemy mają turyści, którzy wybrali wakacji z bielskim biurem Aquamaris. Za granicą przebywa obecnie 665 klientów biura informuje TVN24.

Aquamaris jest to już kolejne biuro podróży, które w tym sezonie ogłosiło bankructwo i upadłość. Było to młode biuro, które specjalizowało się w wakacjach w Grecji i Bułgarii. Po raz kolejny polscy turyści mają problemy - zarówno ci, co już zdążyli wyjechać na wakacje, jak i ci, którzy dopiero zaplanowali urlop.


 "Zarząd podjął decyzje o konieczności postawienia spółki w stan upadłości" - możemy przeczytać na stronie internetowej biura Aquamaris od godziny 18, dzisiaj tj. 02.08.2012.  Jak podaje TVN24 za granicą przebywa obecnie ponad 700 klientów upadłego biura, większość w Egipcie, Bułgarii lub Grecji. Według stacji biuro jeszcze dziś do południa przyjmowało rezerwacje. 

Na stronie przeczytać również możemy: "Na taki stan rzeczy miał wpływ nagły spadek sprzedaży spowodowany sytuacją kryzysu na rynku oraz problemy z poprzednimi upadkami firmy lotniczej Air Poland, na bazie której mieliśmy skonstruowany i skalkulowany program Lato 2012, oraz biura podróży Sky Club, z którymi byliśmy związani umowami o przeloty charterowe". Informacje o upadłości potwierdził Witold Trólka z biura prasowego Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz właścicielka biura Katarzyna Ketikoglou.


Ubezpieczycielem touroperatora jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. Wysokość ubezpieczenia to 126 tysięcy euro. Nie wiadomo, czy kwota ubezpieczenia pokryje wszystkie należności dla turystów. O problemach biura Aquamaris pierwszy raz się dowiedzieliśmy kilka dni temu, gdy turyści informowali o problemach, które mieli w hotelach.

Jest to już kolejny upadek - po bankructwie Sky Club widzimy efekt domina - jest to już siódme biura w tym sezonie, a mamy dopiero jego półmetek. To nie jest normalna sytuacja. Przeważnie z upadkami biur podróży mamy do czynienia pod koniec sezonu turystycznego.  Nie dziwi zatem fakt, że coraz popularniejsze jest organizowanie wakacji samodzielnie lub z pomocą doradców podróży.

Polecam również:

2 komentarze:

  1. wie ktoś jakie sa procedury żeby odzyskać pieniążki??? my zapłaciliśmy całość ale jeszcze nie wyjechaliśmy... i nie mam pojęcia co teraz ponieważ nikt nigdzie nie odbira telefonów ani w biurze ani w urzedzie marszałkowski ani w ubezpieczalni biura.... totalna masakra jakaś...

    OdpowiedzUsuń
  2. My też mieliśmy jechać z tego biura na wakacje pod koniec sierpnia tez wpłaciliśmy całość pieniążków i też nic nie wiemy ja się dodzwoniłam to tego całego wydziału marszałkowskiego w Katowicach ale pani mi powiedziała ze na razie mamy czekać do puki nie ściągną wszystkich turystów a około poniedziału wtorku ma pojawić się wniosek który trzeba wypełnić i do nich wysłać ale lepiej jechać osobiście i jeszcze dodała ze nie mamy co liczyć na oddanie pieniędzy a jeżli już nam oddadzą to jakieś 30% i to może trwać do 3 lat

    OdpowiedzUsuń