Przewodnik po Lizbonie i Portugalii

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Krzysztof Gierak
Krzysztof Gierak - przewodnik po Lizbonie, zapraszam! Jeśli tutaj trafiłeś Drogi Czytelniku / Turysto, to bardzo mi miło. Zachęcam do zostania tutaj chwilę dłużej, poznania mojej osoby i zapoznania się z propozycją zwiedzania Lizbony lub innych miast niezwykłej Portugalii w moim towarzystwie lub z moją pomocą.

Lizbona jest moją pasją, mam nadzieję, że stanie się również Twoją, a Portugalię pokochasz tak samo, jak i ja. Mam tą przyjemność, że każdego dnia mogę odkrywać Lizbonę i Portugalię na nowo, poznawać nowe miejsca, ludzi, smaki - jest to fascynujące, może zaczaruje i Ciebie.

Od kilku lat jestem przewodnikiem po Lizbonie i Portugalii, prowadzę stronę InfoLizbona.pl - największe źródło informacji o Lizbonie w polskim Internecie, piszę i aktualizuję przewodniki dla czołowych wydawnictw w Polsce (poniżej znajdziesz szczegóły, już teraz zapraszam do zapoznania się z nimi), a przede wszystkim mam to szczęście dzielić się swoją pasją z innymi osobami.

Przewodnik po Lizbonie - dla kogo?

Specjalizuję się w oprowadzaniu turystów indywidualnych i małych grup głównie po Lizbonie, choć zawsze z chęcią wybieram się do innych miast lub regionów Portugalii (Porto, Fatima, Algarve, więc jeśli szukasz przewodnika również tam, to też możesz skontaktować się ze mną). Zwiedzanie Lizbony ze mną ma bardzo kameralny charakter - każdy Klient jest traktowany indywidualnie, gdyż wychodzę z założenia, że każdy ma inne potrzeby i każdego interesuje coś innego. Inaczej zwiedza się Lizbonę z dziećmi, inaczej jeśli mamy tylko kilka godzin w tym cudownym mieście, a inaczej jeśli interesują nas mniej zabytki i atrakcje turystyczne, a bardziej lokalna kuchnia, muzyka, ludzie i  mamy po prostu chęć poczuć klimat miasta.

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Krzysztof Gierak


Jeśli zatem wybierasz się do Lizbony i chciałbyś poznać Lizbonę w oryginalny i ciekawy sposób, odkryć jej sekrety, zobaczyć ją od strony mieszkańca tego miasta, to dobrze trafiłeś. Lizbonę mogę pokazać od różnych stron - mam przygotowane programy zarówno dla osób, które interesują główne zabytki i atrakcje turystyczne, jak i dla osób, które chciałyby poznać tą mniej turystyczną część Lizbony, miejsca i detale, na które nie zwraca uwagi większość turystów odwiedzających Lizbonę. Mogę pokazać lub polecić najlepsze miejsca z muzyką fado, lokalne i smaczne restauracje, klimatyczne kawiarnie lub miejsca, gdzie wino zielone smakuje najlepiej z dodatkiem spektakularnych widoków.

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Krzysztof GierakDodatkowo dla swoich Klientów oferuję również pomoc przy organizacji noclegów, wynajęciu samochodu, rezerwacji restauracji, zaplanowaniu trasy zwiedzania lub przejazdu, zorganizowaniu transportu oraz spełnieniu wszystkich innych życzeń.

Czy warto zwiedzać Lizbonę ze mną? Poniżej przytaczam kilka losowych opinii Klientów, którzy do tej pory zwiedzali Lizbonę ze mną. Wszystkie opinie można przejrzeć i zapoznać się z nimi tutaj>>>
 • Marlena & Krzysiek "Polecamy wszystkim niezdecydowanym. Naprawdę warto zwiedzić to miasto z Panem Krzysztofem, który to miasto (oraz okolicę) doskonale zna i umie o tym ciekawie opowiadać (nawet już z portugalskim akcentem :D). Bezcenne okazały się praktyczne wskazówki dotyczące logistyki oraz pomoc przy zaplanowaniu kolejnych dni pobytu. Dziękujemy za pokazanie sierocińca, o którym żaden książkowy przewodnik nie wspomina."
 • Janusz Michalewicz "W kwietniu, z żoną, zdecydowaliśmy się na kilkudniowy wypad z Wrocławia do Lizbony. O pokazanie miasta poprosiliśmy Pana Krzysztofa Gieraka, wieloletniego mieszkańca i przewodnika po pięknej Lizbonie. Pan Krzysztof, w ciągu kilku spędzonych z nim godzin, w sposób wyjątkowo miły i profesjonalny przybliżył nam historię miasta. Pokazał jego uroki i ważne miejsca.Towarzysząc nam, z dużą kulturą osobistą, przekazywał wszystkie niezbędne i istotne dla turysty informacje. Ponadto przygotował dla nas specjalną mapę, na kolejne dni i godziny naszego pobytu. Pozwoliło to nam, bez straty czasu, dotrzeć samodzielnie do najbardziej interesujących miejsc i okolic. Dzięki Panu Krzysztofowi i pięknej pogodzie, mieliśmy bardzo udaną wycieczkę. Zwiedzanie Lizbony z Panem Krzysztofem godne jest polecenia. Panie Krzysztofie, dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy."
 • Alicja "No i co ja mam tu jeszcze dodać ;-)) ? Lizbona jest wspaniała, zakochaliśmy się i tyle.....A wszystko dzięki Panu Krzysztofowi, Pokazał nam Lizbonę tak jak sobie wymarzyliśmy, bez zbędnych dat i nazwisk, które i tak z czasem ulatują z pamięci. Przekazał nam przede wszystkim atmosferę miasta, jego ciekawostki, a na tym nam zależało. Miałam z wieloma przewodnikami do czynienia, ale dopiero Pan Krzysztof w 100% zrozumiał i pokazał nam miasto w taki sposób jak sobie wyobrażałam!!!! Wskazówki "gastronomiczne" również trafione w nasze gusta! Na pożegnanie dostaliśmy dokładne wskazówki, jak i co obejrzeć jeszcze w następnych dniach, jak dojechać do Fatimy, co tam zobaczyć. Ba, zakupił z nami bilety w metrze, automaty nie chciały z nami gadać w znanych nam językach ;-)). Panie Krzysztofie jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy, a wszystkim przyjeżdżającym do Lizbony polecamy spacer po tym urokliwym mieście z Krzysztofem!!!! OBRIGADA i serdeczne pozdrowienia z Gmünd"
Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Krzysztof Gierak

Przewodnik po Lizbonie - kontakt

Turyście indywidualni i małe grupy (do 8 osób) zainteresowane zwiedzaniem Lizbony z przewodnikiem mogą skontaktować się ze mną pisząc e-mail na adres krzysztof.gierak@gmail.com Można również skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na tej stronie>>> lub skontaktować się drogą telefoniczną pod numerem 00351 967 352 639. Na wszystkie zapytania odpowiadam do 2 dni roboczych.

Agencje turystyczne i biura podróży zainteresowane przewodnikiem dla grup zorganizowanych są proszone o e-mail na adres grupy@infolizbona.pl 

Przewodnik po Lizbonie - poznajmy się

Jeśli masz Drogi Czytelniku trochę więcej czasu, to zapraszam do poznania mojej osoby, mojego sposobu patrzenia na Portugalię lub prac, które powstały z mojej pasji do Portugalii. Więcej o mnie dowiesz się w dziale "O mnie". Mój sposób postrzegania Lizbony i Portugalii poznasz np. w poniższych wywiadach:
Wybierając się do Portugalii zachęcam również do zapoznania się z przewodnikami książkowymi, które miałem okazję napisać lub współtworzyć dla wydawnictw Bezdroża oraz Pascal - m.in. "Portugalia [Przewodniki Pascala]" 2017 lub "Porto. Travelbook." 2016. Pisanie przewodników, to jedna z moich prywatnych pasji i za każdym razem wkładam w nie całe serce, aby były jak najbardziej pomocne podczas zwiedzania Portugalii.

Zapraszam też do śledzenie profili w Social Media, które prowadzę, a które pokazują na bieżąco piękno i zróżnicowanie Lizbony i Portugalii: Facebook, Instagram, Pinterest, YouTube, Twitter.

Przewodnik po Lizbonie i Portugalii Krzysztof Gierak

2 komentarze:

 1. Witam,

  Chciałbym zapytać o ofertę zorganizowania oprowadzenia po Lizbonie grupy 5 osobowej w terminie 4-6.03.

  Jest to specyficzny wyjazd niespodzianka urodzinowa dla mojej żony. W Lizbonie byliśmy wielokrotnie ale teraz to jest prezent o czym do końca nie wie moja zona.

  Na miejscu w pt zobaczy jeszcze swoich przyjaciół. Dlatego chciałbym zorganizować oprowadzenie po fajnych miejscach Lizbony w niedzielę lub w pn, ewentualnie podpowiedz odnośnie ciekawych eventów.

  Proszę o info czy dysponuje Pan czasem w tym terminie i jaka jest cena Pana usług.

  Pozdrawiam

  Darek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o kontakt w tej sprawie na adres info@infolizbona.pl - postaramy się pomóc.

   Pozdrawiam serdecznie z Lizbony

   Krzysztof Gierak

   Usuń