O mnie

Krzysztof Gierak przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski przewodnik Krzysiu Gierak Lizbona 2
Cześć Drogi Internauto! Miło mi, że trafiłeś na mojego bloga - mam nadzieję, że Cię zainteresuje i znajdziesz na nim, to czego szukasz. Nazywam się Krzysztof i jestem z Tarnowskich Gór na południu Polski, obecnie jednak od dłuższego czasu mieszkam w słonecznej Portugalii. 

Nie chciałbym Cię zanudzać tutaj pisząc setki słów o sobie, lepiej porozmawiajmy o naszych podróżach lub zainteresowania! Chciałby się jednak przedstawić po krótce, byś wiedział co robię, jak do tego doszedłem i dlaczego kocham, to co robię. Być może uda nam się kiedyś współpracować, spotkać lub zaciekawiło Cię po prostu kim jestem.  

Skończyłem do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w TG, a później miałem przyjemność studiować geografię na Uniwersytecie Śląskiej - życzę każdemu, aby mógł studiować, to co kocha. Studia były jednym z najciekawszych elementów mojego życia - to na nich rozbudziła się pasja poznawania świata, innych kultur i odkrywania niezwykłości naszego globu. Licencjat pisałem na temat turystyki weekendowej w powiecie tarnogórskim, a pracę magisterską poświęciłem analizie stanu i perspektyw rozwoju turystyki kulturowej w Tarnowskich Górach.

Już na studiach założyłem pierwszego tarnogórskiego bloga społeczno-informacyjnego - tarnowskiegory.blox.pl - a później związałem się z portalem MMSilesia.pl i miałem przyjemność współtworzyć i rozwijać go przez ponad dwa lata, od początku jego istnienia. To właśnie podczas tych dwóch lat narodziła się moja fascynacja nowymi mediami i możliwościami, które niesie ze sobą ich rozwój. Fascynację tę cały czas kontynuuje i rozwijam. Z turystyką związałem się również zaraz po studiach podejmując pracę w Biurze Podróży Sindbad - planując moją "Round the world" pomagałem innym przy planowaniu ich turystycznych eskapad. To było jednak trochę za mało dla mnie, chciałem się dalej rozwijać, uczyć, poznawać. Dlatego równolegle również zacząłem studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej poświęcone gospodarce i zarządzaniu odpadami we współczesnym świecie, które skończyłem w 2011 roku pracą dyplomową pt. "Analiza stanu powietrza w województwie śląskim i system monitoringu powietrza".

W październiku 2011 roku zdecydowałem się wyjechać do Portugalii - to właśnie z tego powodu na tym blogu znajdziesz tyle tekstów o tym kraju. Na początek wybrałem Lizbonę, gdzie działam, pracuję i ciągle mam przyjemność cieszyć się tym, że do dnia dzisiejszego Portugalia potrafi mnie zaskoczyć. Jestem w Portugalii m.in. przewodnikiem po Lizbonie dla klientów indywidualnych i pilotem dla polskich grup w Lizbonie oraz innych miastach Portugalii. Prowadzę również stronę InfoLizbona.pl, gdzie znaleźć można wiele praktycznych, ciekawych i jedynych w swoim rodzaju informacji o Lizbonie opisywanej zarówno z tej turystycznej, jak i mniej turystycznej strony. W 2018 ruszył mój kolejny projekt - InfoPorto.pl, tym razem poświęcony niezwykłemu miastu, jak jest Porto.

Krzysztof Gierak przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski przewodnik Krzysiu Gierak Lizbona 2


Portugalia to moja największa pasja, która stała się również sposobem na życie. Regularnie pracuję przy współtworzeniu przewodników turystycznych po Portugalii największych wydawnictw w Polsce. Miałem przyjemność być zarówno głównym autorem, jak i współautorem różnych wydawnictw poświęconych turystyce w Lizbonie i całej Portugalii. Na komputerze cały czas piszę się w wolnej chwil mój autorski przewodnik po Portugalii. Do tej porty współpracowałem m.in. z wydawnictwami Bezdroża oraz Pascal

Od kilku lat działam w Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki oraz Stowarzyszeniu Góry Kultury działając na gruncie lokalnej kultury, aktywności społecznej, ekologii, sztuki, promocji i gospodarki w Tarnowskich Górach. Miałem przyjemność organizować lub współorganizować m.in. Dzień Kultury Ulicznej, festiwal Kolaż Kultur, Konkurs Zespołów "Gwarock", Festiwal Kultury Żydowskiej lub też uczestniczyć w projekcie "Tarnogórzanie dla pamięci", w ramach którego TFKiS zajmuje się rewitalizacją i upamiętnieniem dziedzictwa wielokulturowości Tarnowskich Gór.

Krzysztof Gierak przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski przewodnik Krzysiu Gierak Lizbona 2


Zajmuje się również pomocą w organizacji wyjazdów - mogę Ci pomóc w różnych aspektach zaplanowania Twojej podróży - czy to samodzielnej, czy z biurem podróży. Od wyboru i rezerwacji biletów lotniczych, przez opracowanie planu podróży, sprawdzenie cen, wynajem samochodu, po analizę ofert biur podróży oraz wyszukanie informacji o interesującym Cię regionie lub atrakcji.

Moja wielka pasja to fotografia, w której zakochałem się kilkanaście lat temu i tak już zostało. Mimo, że z wiekiem ilość wolnego czasu się zmniejsza, to zawsze staram się znaleźć wolny moment, by móc uwiecznić otaczający świąt okiem aparatu. Część z moich zdjęć z Portugalii można znaleźć na moim blogu fotograficznym Portugalia-Inspriruje.pl oraz na stronach infolizbona.pl oraz infoporto.pl

Krzysztof Gierak przewodnik po Lizbonie i Portugalii Lisbona polski przewodnik Krzysiu Gierak Lizbona 04


O czym będzie ten blog? Na pewno będzie o ciekawych miejscach, znanych i mniej znanych, tych dalekich i na wyciągnięcie ręki, będzie o świecie i jego całej różnorodności, a to wszystko przez okulary polityki, społeczeństwa, a na pewno turystyki, wykorzystując wideo, zdjęcia, mapy, animacje i wszystko co oferuje współczesny Internet.

Będzie o Portugalii i Polsce, dwóch miastach i regionach w szczególności: Lizbonie, Tarnowskich Górach i całym Śląsku widzianych zarówno krytycznym okiem ich mieszkańca, jak i osoby, która wiąże z nimi swoją przyszłość. Na deser znajdziesz na tym blogu również, drogi Czytelniku, materiały poświęcone kulturze i sztuce, w szczególności współczesnej, bo to ona najbardziej mnie fascynuje. A do tego spora dawka relacji z moich podróży, gdzie tylko buty i marzenia (lub samolot) mnie zaniosły.

Zapraszam zatem do przeglądania tego bloga, a w razie jakichkolwiek pytań, sugestii, wątpliwości zachęcam do kontaktu

Znajdź mnie w sieci: 

Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny