25 lipca 2012

Bankructwo i upadek biura podróży Atena z Oświęcimia?

Czarny sezon dla klientów, jak i organizatorów turystycznych chyba ma się w najlepsze, bo od kilku dni są w sieci głośno o masowym odwoływaniu wycieczek przez biuro podróży Atena z Oświęcimia. Czyżby po Sky Club, Alba Tour i Africano Travel przyszedł czas na problemy lub upadek kolejnego biura? Jak na razie nie, ale turyści mają problemy z wyjazdami na wykupione wakacje!

"Biuro Atena z Oświęcimia od kilku dni masowo odwołuje wycieczki i wczasy zagraniczne. Turyści, którzy zapłacili już za swój wymarzony urlop o tym, że zostaną w domu zostali poinformowani droga elektroniczną. Kilkadziesiąt osób ma problemy z odzyskaniem swoich pieniędzy" informuje portal tur-info.pl

 Przypomnijmy, że biuro podróży Atena sprzedawało swoje wycieczki na internetowych portalach grupowych zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach, czasami nawet 50% przecenionych. Nie dziwi zatem fakt, że duża liczba osób zdecydowała się na zakup ich oferty.  Jednak od kilku dni biuro masowo odwołuje zaplanowane imprezy i wyjazdy, a kontakt z właścicielką biura jest niemożliwy.


"W przeddzień, czyli wczoraj, otrzymałam informację SMS-em i mailowo, że wycieczka zostaje odwołana - zaalarmował nas jeden ze słuchaczy. Okazuje się jednak, że takich zgłoszeń jest znacznie więcej. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM Maciej Grzyb, takie informacje i skargi cały czas napływają do małopolskiego urzędu marszałkowskiego" informuje na swojej stronie radio RMF FM.

Na stronie internetowej biura podróży nie ma żadnych informacji o odwoływanych wyjazdach, a jedynie komunikaty o następującej treści: "Szanowni Państwo, w związku z ogromną ilością napływających do nas rezerwacji telefony odbieramy wyłącznie w godzinach: 9.00-13.00. Za pozostałe niedogodności przepraszamy" oraz "Szanowni Państwo, w związku z awarią internetu w biurze, telefony podłączone poprzez tę sieć również nie działają. Cały czas również można kupować wycieczki i wczasy.

W Internecie możemy znaleźć takie komentarze na temat zaistniałej sytuacji "TO JEST MASAKRA! jestem klientką tego biura i DZISIAJ miałam lecic na Mallorcę. Kupiłam wycieczkę 2 miesiąca temu na portale MyDeal. Moja koleżanka też kupiła dla siebie. Miał to być wspaniały wypoczynek, a co teraz??? Kurczę, 2 dni temu koleżanka (jakims CUDEm!) dozwoniła się do biura podróży i zapytała czy jest wszystko w porządku. Martwiłyśmy bo mieszkamy w Warszawie a lot miał się odbyć z Krakowa. Usłyszała odpowiedź, że tak, będą na nas czekac na lotnisku. A wczoraj, 16 godzin przed wylotem otrzymała wiadomość o odwołaniu wycieczki. Ja, natomiast, do tej pory nic nie otrzymałam i nie proszono koleżankę żeby mi przekazała informację o odwołaniu wycieczki, więc de facto, miałam normalno jak idiota szukać na lotnisku w Krakowie pilota wycieczki! Do tej pory nie mogę zrozumieć jak cos takiego jest możliwe, kiedy wszędzie deklarują o ochronie konsumenta! 2 dni próbuję skontaktować się z Ateną:dzwonię, piszę maile ale nic z tego. I co teraz mam robic???" - Lenka.

Biuro podróży Atena ubezpiecza Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ. Suma gwarancyjna wynosi 49104,00 zł (11000,00 euro). Touroperator funkcjonuje od 24 kwietnia 2008 roku.

Przypomnijmy, na początku lipca Sky Club, który organizował wycieczki pod marką własną oraz Triady, złożył wniosek o upadłość.  Niedługo potem sprzedaż wycieczek wstrzymało biuro Africano Travel, a z kolei dwa tygodnie temu trzeba było sprowadzić Polski z Egiptu ponad 400 turystów Alba Tour. Problemy z powrotem do Polski mieli także klienci biura podróży Mati World z Chorzowa.

Polecam również:

1 komentarz:

  1. I co? Już upadła! Właścicielka nas oszukała! a teraz się dowiaduje, że nie mam nawet szans na zwrot całości pieniędzy! Oto Polska właśnie!

    OdpowiedzUsuń