25 lipca 2012

Problemy OLT Express? Jeszcze nie bankructwo, ale łatwo nie jest + kolejne skasowane połączenia

Jak podaje portal fly4free.pl ziś w Warszawie Jarosław Frankowski, dyrektor zarządzający OLT Express, zaczął konferencję prasową tej linii od słów "Nie zamierzamy ogłaszać bankructwa. Ale łatwo nie jest". Przewoźnik ogłosił również, które połączenia krajowe zostaną skasowane.

Na konferencji poinformowano również o zmianie promocji, w ramach której przewoźnik sprzedawał bilety za 99 zł - do tej pory była to połowa miejsc w samolocie, od dziś będzie to 30 pierwszych miejsc w airbusach. Dodatkowo wzrosnąć mają też progi cenowe taryf. Jak zapowiada przewoźnik ma to być test, który "przesądzi o wszystkim", a także sprawdzi, czy Polacy są w stanie zapłacić więcej za krajowe loty.

Główny inwestor OLT Express - firma Amber Gold, o której było ostatnio głośno w mediach, za sprawą m.in. jej właściciela, ma ma wycofać się z projektu, co znaczy, że tym samym przewoźnik jest na sprzedaż i prowadzi rozmowy z inwestorami. Przewoźnik ma zamiar pozyskać 11 mln złotych, co ma zapewnić dalszy byt OLT Express.

Na konferencji potwierdzono również informacje o kasacji kolejnych tras krajowych.  Z rozkładu znikają od 10/11 sierpnia następujące połączenia:

Bydgoszcz - Kraków - Bydgoszcz
Gdańsk - Łódź - Gdańsk
Gdańsk - Szczecin - Gdańsk
Gdańsk - Poznań - Gdańsk
Kraków - Poznań - Kraków
Kraków - Szczecin - Kraków
Katowice - Poznań - Katowice
Katowice - Szczecin - Katowice
Warszawa - Poznań - Warszawa

Od jakiegoś czasu przewoźnik wycofał się również z darmowego cateringu na pokładach swoich samolotów. Być może catering zacznie prowadzić OLT Cafe, jednak do tego czasu pasażerowie mają do wyboru tylko wodę, soki i drobne przegryzki. 

Jak na razie nie podano żadnych informacji odnośnie zmian lub kasacji lotów zagranicznych, które przewoźnik ma zamiar otworzyć w najbliższym sezonie.

Polecam również:

1 komentarz:

  1. Koniec OLT Express! "Informujemy, że od 27 lipca br. wszystkie rejsy regularne zostają zawieszone do odwołania, tym samym wstrzymana zostaje sprzedaż biletów lotniczych" - poinformował OLT Express na swojej stronie.

    http://biznes.newsweek.pl/olt-express-zawiesza-wszystkie-loty,94391,1,1.html

    OdpowiedzUsuń