5 sierpnia 2013

Tanie podróżowanie: Kilka porad, jak można wykorzystać zniżki dostępne w sieci, by naprawdę obniżyć koszt wyjazdów

Wiele się ostatnio czyta o tanim podróżowaniu, a hasło to robi furorę i wraca, jak bumerang, w szczególności podczas okresu wakacyjnego, gdy większość z nas planuje swoje wyjazdy, urlopy lub wycieczki w różne zakątki świata. Wiele osób jednak mówi o tanim podróżowaniu, a gdy przyjdzie już do samego planowaniu wyjazdu, to często napotyka się mur, o który rozbijają się hasła taniego podróżowania przy zetknięciu z rzeczywistością. 

Nie musi tak być - wystarczy jedynie poznać podstawowe zasady taniego podróżowania oraz wiedzieć, jak wykorzystać dostępne w Internecie zniżki, rabaty oraz kupony promocyjne, które przy odpowiednim wykorzystaniu i zaplanowaniu wyjazdu faktycznie obniżają koszt wakacji pozwalając zaoszczędzić środki, które w dalej kolejności można na przykład wydać na poznawanie miejsce naszych wakacji.Znalezienie odpowiedniego środka transportu

W tym temacie często gości termin „taniego latanie”, który zrobił furorę w ostatnich miesiącach, a to za sprawą szerokiej oferty niskokosztowych linii lotniczych, które operują z Polski (m.in. irlandzki Ryanair, węgierski Wizz Air lub angielski easyJet). Nie oszukujmy się jednak: wiele osób czyta i marzy o tanim lataniu, a tylko niewielu tanio lata. Nie ukrywajmy też: tanie latanie nie jest dla wszystkich. Wyjazdy takie są bardzo dobre dla tych, którzy swój urlop mogą dostosować do terminów proponowanych przez tanie linie lotnicze, a nie na odwrót – główna zasada taniego latania jest tak, że to my dostosowujemy się do linii lotniczych, a nie one do nas. Podobnie ma się sprawa z bagażem – tanio lata się z bagażem podręcznym, jednak tanie linie lotnicze każą sobie drogo płacić za bagaż główny i każdy dodatkowy kilogram. Co zatem zrobić, jeśli mamy już wybrany termin urlopu, chcemy podróżować z rodziną, a wizja zapakowania się na 14-dniowe wakacje do małej torby, gdzie z ledwością mieści się komputer, książka i aparat fotograficzny, wydaje się bardzo nierealna? Często taniej jest wybrać regularne linie lotnicze, które bagaż główny mają już wliczony w cenę, a które siatkę połączeń mają rozbudowaną z częstymi połączeniami, a ceny lotów w danych przedziałach czasowych są do siebie zbliżone. Dodatkowym plusem regularnych przewoźników jest komfort podróży, usytuowanie ich lotnisk w centrach miast (bo co z tego, gdy na przykład Ryanairem polecimy do Paryż na lotnisko Beauvais za mniej niż koszt biletu do kina, jeśli zdecydowanie więcej zapłacimy za sam dojazd do centrum Paryża). Gdy jednak zobaczymy ceny regularnych linii lotniczych, to czasami wizja wakacji niebezpiecznie zaczyna się oddalać. Jest na to sposób, aby obniżyć koszt biletów regularnych przewoźników lotniczych – poszukajmy w sieci kodów promocyjnych na oferty linii lotniczych

Szybciej nie zawsze znaczy taniej i lepiej

Przyjęło się stwierdzenie, że na wakacje najlepiej jest lecieć, jeśli planujemy wyjazd poza granice kraju, w szczególności do krajów, które nie są naszymi sąsiadami. Jak dużo w tym jest prawdy, tak bardzo ta teza często też odbiera wszystkie przyjemności z drogi i poznawania świata, które wiąże się z naszą drogą do miejsca docelowego. Czasami zamiast 2h w samolocie lepiej jest poświęcić kilkanaście godzin na podróż pociągiem, dzięki temu z okien wagonu kolejowego możemy podziwiać kraj, przez który przejeżdżamy, a podczas jazdy często można poznać niezwykłe osoby, często lokalnych mieszkańców, którzy bardzo chętnie opowiedzą o swoim kraju i jego zwyczajach – takich informacji i w takiej formie nie znajdziemy w żadnym przewodniku. Brzmi banalnie może, ale nie zapominajmy, że i droga może być przyjemnością oraz sposobem na odkrywanie niezwykłości świata. Nie zawsze musi to być męczący sposób – przykład? Podróż do Szwecji – samolotem najszybciej, czy jednak zawsze najwygodniej i najtaniej? Może zamiast samolotu spróbować popłynąć promem, który nie tylko dostarcza wrażeń podróży morskiej, ale również oferuje szereg udogodnień dla pasażerów na pokładzie. W sieci często da się znaleźć szereg zniżek na różne środku transportu – czy to właśnie na wspomniane promy, opisane wcześniej przeloty samolotem, lub przejazdu autokarowe. Warto sprawdzić w tym segmencie ofertę portali z kuponami i specjalnymi zniżkami, gdyż nawet, jeśli nie znajdziemy na nich tego, czego szukamy, to możemy znaleźć ofertę, która zainspiruje nas do kolejnych podróży lub... całkowitej zmiany naszych wakacyjnych planów.

Wybór noclegu

Tutaj pole popisu jest naprawdę szerokie. Zdecydować się oczywiście trzeba na formę noclegu, który preferujemy – czy chcemy spać w 5* hotelu, małym pensjonacie, wykorzystać serwisy oferujące wynajem mieszkań lub apartamentów bezpośrednio od mieszkańców danego miasta, czy może wolimy kemping i namiot. Ofertę i możliwości wyboru są szerokie, a wszystko zależy od naszych oczekiwań i formy wyjazdy. Zniżki w sieci najczęściej można znaleźć na hotele o różnym standardzie, co czasami, dzięki dostępnym kuponom rabatowym lub zniżką, jest nawet wygodniejsze, niż hostele lub prywatne mieszkania, jeśli podsumujemy wszystkie koszty oraz odniesiemy je do komfortu i jakości.

Pakiety łączone

Zdarza się, że nie mamy ani sił, ani cierpliwości, ani tym bardziej chęci, aby wyszukiwać loty, hotele, atrakcje turystyczne, bawić się w szukanie kuponów, które mogą obniżyć koszty. W takich sytuacjach wiele firm wychodzi nam naprzeciw, oferując już gotowe pakiety, które łączą lot, noclegi oraz szereg animacji czasu podczas wyjazdu. Nie zawsze takie oferty są jednak tańsze, jak bardzo są wygodne i praktyczne. Dlatego rozważając zakup pakietów łączonych, koniecznie warto sprawdzić dostępne zniżki i kupony, które są bez problemu dostępne w sieci, a które jednocześnie pozwalają zarezerwować cały wyjazd po niższej cenie. Dla przykładu portal Cupon Nation dzięki współpracy z firmą Stena Line, oferuje możliwość rezerwacji pakietów wyjazdowych do Szwecji w promocyjnych cenach, które pozwalają zaoszczędzić nawet 300 zł na osobie. Nie ma tutaj żadnego haczyka, a dzięki współpracy dwóch firm, zyskuje Klient, który ma okazję zakupić cały pakiet, taniej, niż miałby rezerwować pojedyncze świadczenia osobno – pomijając już kwestię wygody i szybkości, gdy wszystko da się zarezerwować za jednym razem.

To tylko kilka porad związanych z tanim podróżowaniem, a które odnoszą się do zniżek dostępnych w sieci i faktycznie pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas przeznaczony na planowanie wakacji, ale również środki finansowe. Więcej porad na temat tego, jak zwiedzać i zobaczyć więcej, za mniej, można znaleźć na grafice poniżej, która prezentuje część z 80 najważniejszych wskazówek, z którymi warto się zapoznać i je stosować zarówno przed podróżą, jak i w jej czasie.

CupoNation
Polecam również:

1 komentarz: