30 lipca 2013

Paryż: Atrakcje turystyczne - Ranking TOP 10, czyli najważniejsze i najpopularniejsze [Zdjęcia + Ceny]

Paryż posiada wiele atrakcji turystycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie - znajdziemy tam nie tylko najsłynniejsze muzea, galerie, ale również wspaniałe budowle, pałace, przedstawienia, ogrody, pomniki i zabytkich techniki. Jak jednak wybrać te najciekawsze i najlepsze atrakcje turystyczne w Paryżu oraz ile kosztują? 

Pomocny okazuje się tutaj portal tripadvisor, gdzie na podstawie ocean jego użytkowników przedstawiono najpopularniejsze atrakcje turystyczne. Poniżej znajduje się TOP 10 atrakcji turystycznych stolicy Francji wraz z cenami wstępu. Jeśli zatem nie mamy zbyt wiele czasu w Paryżu, a chcemy zobaczyć te najciekawsze atrakcje turystyczne, to warto skorzystać z poniższego zestawienia.
Część z poniższych atrakcji została już opisana w bezpłatnym przewodniku po Paryżu pt. "Paryż - zabytki, zwiedzanie, relacja + ceny 2013 [Darmowy przewodnik]", który pozwala zwiedzić Paryż w 4 dni i pokazuje, jak zaplanować swoją trasę dzień po dniu. Przewodnik można ściągnąć bezpłatnie klikając w link powyżej.


---------------------------------------------
Wybierasz się do Paryża i nie chcesz zmarnować czasu na stanie w kolejkach do zabytków lub atrakcji? Warto w takim przypadku kupić wcześniej bilety online do wybranych najważniejszych zabytków i atrakcji. Zobacz, gdzie warto i jak kupić bilety przez Internet do najważniejszych ciekawych miejsc w Paryżu: Kup bilety online i omiń kolejki w Paryżu >>>

Paryż Bilety Online

---------------------------------------------

TOP 10 Atrakcji turystycznych Paryża

1. Musee d'Orsay

Muzeum Orsay (fr. Musée d'Orsay) – muzeum w Paryżu, położone na lewym brzegu Sekwany. Zbiory zawierają głównie sztukę francuską z lat 1848-1918: malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz meble. Dzieła te są młodsze od tych, które prezentowane są w Luwrze, a starsze od zbiorów Centre Georges Pompidou. Rocznie muzeum odwiedza ok. 4 miliony zwiedzających. Najbliższą stacją metra jest Solférino.
Adres strony internetowej: www.musee-orsay.fr | Cena wstępu: 9€ bilet normalny, 6,5€ bilet ulgowy

Zdjęcia Musee d'Orsay, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Musee d'Orsay zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

2. Palais Garnier - Opera National de Paris

Opéra Garnier, Palais Garnier – gmach opery w Paryżu przeznaczony dla 2200 osób, wybudowany w stylu eklektycznym w latach 70. XIX w. według projektu Charles'a Garniera. Od otwarcia w 1875 do wybudowania Opéra Bastille siedziba Opery Narodowej, zaś od przeniesienia się zespołu do nowego obiektu nosi nazwę Palais Garnier, chociaż na fasadzie nadal widnieje stary napis Académie Nationale de Musique. Obecnie w budynku odbywają się jedynie przedstawienia baletu.
Strona internetowa: www.operadeparis.fr | Cena wstępu: 10€ bilet normalny, 6€ bilet ulgowy

Zdjęcia Palais Garnier - Opera National de Paris, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Palais Garnier - Opera National de Paris zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

3. Musée de l'Orangerie

Jedno z najchętniej odwiedzanych, za każdym razem wysoko uplasowane w rankingach paryskich atrakcji - Musee de l'Orangerie. Najlepiej dostać się tego muzeum wysiadając na stacji Concorde, gdyż muzeum znajduje się na końcu ogrodu Tuileries, z którego już rzut kamieniem do placu Concorde. W muzeum znajdują się „Lilie wodne” Claude'a Monet'a i 144 obrazy ze sławnej kolekcji Walter-Guillaume'a (Cezanne, Renoir, le Douanier Rousseau, Matisse, Derain, Picasso, Modigliani, Soutine, Utrillo). Musee de l'Orangerie jest otwarte codziennie oprócz wtorków i świąt (1 maj, 25 grudzień) w godzinach od 09:00 do 18:00. Z kartą Paris Museum Pass wstęp bezpłatny, a także nie trzeba czekać w kolejkach, które czasami mogą być znaczne! Normalny bilet kosztuje 7,5€. Strona internetowa: www.musee-orangerie.fr

Zdjęcia Musée de l'Orangerie, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Musée de l'Orangerie zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

4. Przedstawienie "How to become Parisian in one hour?"

Zakochałeś się w Paryżu, ale uważasz, że jego mieszkańcy są chamsy lub niegrzeczni? Masz rację, mówi Olivier Giraud: są. Ale jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich. Jego show "How to become Parisian in one hour?" ukazuje francuskie zachowania i poczucie humoru, ktore pozwala lepiej zrozumieć mieszkańców Paryża. Miejsce: Théâtre de la Main d’Or, Cena: 12€

Zdjęcia How to become Parisian in one hour?, Paryż
To zdjęcie przestawiające: How to become Parisian in one hour? zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

5. Most Aleksandra III

Most w Paryżu wybudowany w latach 1896-1900, a ukończony na otwarcie Wystawy Światowej. Został nazwany na cześć cesarza Imperium Rosyjskiego Aleksandra III Romanowa, którego syn i następca, Mikołaj II, położył kamień węgielny pod budowę (w październiku 1896). Most nawiązuje do przymierza rosyjsko-francuskiego zawartego w roku 1892. Na moście umieszczone są godła Francji i Imperium Rosyjskiego oraz personifikacje Sekwany i Newy.  Zaprojektowali go: inżynierowie Jean Résal i Amédée d'Alby, oraz architekci Cassien-Bernard i Gaston Cousin. Most, obok powstałej nieco wcześniej wieży Eiffla, jest najlepszym przykładem budowli o wyłącznie metalowej konstrukcji w Paryżu. Rozciąga się z niego ładna perspektywa na Les Invalides. Wstęp: bezpłatny

Zdjęcia Most Aleksandra III, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Most Aleksandra III zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

6. Ogród Luksemburski

Ogród Luksemburski (fr. Jardin du Luxembourg) – park miejski w Paryżu, we Francji o powierzchni 224 500 m². Ten paryski ogród powstał na życzenie drugiej żony i wdowy po Henryku IV, Marii Medycejskiej. W północnej części parku wzniesiono Pałac Luksemburski. Pałac i ogród miały jej przypominać o pałacu Pitti i ogrodach Boboli w rodzinnej Florencji. Pałac, w którym obecnie mieści się senat, jest kolejnym elementem paryskiej architektury, a ogród jest głównym miejscem rekreacji i wypoczynku na Lewym Brzegu. Największą letnią atrakcją jest Fontanna de Medikis w północno-wschodnim rogu ogrodu. W północno-wschodniej części parku, 100 m za sadzawką mieści się kawiarnia. W bardziej spokojnej, zachodniej części parku mieści się jedna z paryskich Statui Wolności (ma 11,5 m), wykonana z brązu. Oprócz tego w ogrodach znajduje się też pomnik Eugène'a Delacroix – dłuta Jules'a Dalou i pomnik Fryderyka Chopina. W parku znajdują się również korty tenisowe, teatr marionetek, estrada koncertowa, szkoła jazdy konnej. Wstęp: bezpłatny

Zdjęcia Ogród Luksemburski, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Ogród Luksemburski zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

7. Luwr

Luwr (fr. Louvre, Musée du Louvre) – dawny pałac królewski w Paryżu, obecnie muzeum sztuki. Jedno z największych muzeów na świecie, najczęściej odwiedzana placówka tego typu na świecie. Stanowi jedno z ważniejszych punktów orientacyjnych stolicy Francji. Luwr położony jest między Rue de Rivoli i prawym brzegiem Sekwany oraz ogrodami Tuileries i Rue du Louvre w obrębie Pierwszej Dzielnicy. W kompleksie budynków o całkowitej powierzchni wynoszącej 60,600 metrów kwadratowych znajdują się zbiory liczące około 35,000 dzieł sztuki od czasów najdawniejszych po połowę wieku XIX, dzieła światowego dziedzictwa o największej sławie takie jak np. stela z kodeksem Hammurabiego, Nike z Samotraki, Mona Lisa pędzla Leonarda. 
Strona internetowa: www.louvre.fr | Cena biletów: 12€ bilet normalny

Zdjęcia Luwr, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Luwr zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

8. Musee Nissim de Camondo

Musée Nissim de Camondo – muzeum non-profit położone w Hôtelu Camondo przy ulicy rue de Monceauc pod numerem 63, w granicach administracyjnych 8. dzielnicy Paryża. Posiadłość, w której znajduje się muzeum, została zbudowana w 1911 roku przez bankiera Moïse de Camondo, który w swojej kolekcji zebrał sporą liczbę XVIII-wiecznych mebli oraz zabytków. Prace przy budowie muzeum nadzorował architekt wyznaczony przez Camondo, René Sergent. Nazwa muzeum pochodzi od imienia syna Moïse, Nissima de Camondo, który zginął podczas I wojny światowej. Oficjalne otwarcie muzeum odbyło się w 1935 roku. Obecnie muzeum oraz posiadłość, w której się znajduje, jest prywatnym domem. Do dyspozycji turystów oraz gości dostępne są trzy piętra: parter niższy (kuchnia), parter wyższy (pokój formalny) oraz pierwsze piętro.
Strona internetowa: www.lesartsdecoratifs.fr | Wstęp: 7,5€ bilet normalny, 5,5€ bilet ulgowy

Zdjęcia Musee Nissim de Camondo, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Musee Nissim de Camondo zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

9.Katedra Notre-Dame w Paryżu

Notre-Dame de Paris – gotycka katedra w Paryżu. Jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, między innymi dzięki powieści Dzwonnik z Notre Dame francuskiego pisarza Victora Hugo. Jej nazwa tłumaczy się jako Nasza Pani i odnosi się do Matki Boskiej. Wzniesiono ją na wyspie na Sekwanie, zwanej Île de la Cité w 4. okręgu Paryża, na śladach po dwóch kościołach powstałych jeszcze w IX wieku. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163-1345).
Strona internetowa: www.notredamedeparis.fr | Wstęp: Bezpłatny (skarbiec płatny)

Zdjęcia Katedra Notre-Dame w Paryżu, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Katedra Notre-Dame w Paryżu zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

10. Musée Rodin

Musée Rodin (pol. Muzeum Rodina) – muzeum sztuk pięknych położone w Paryżu w 7. dzielnicy przy rue de Varenne 79 oraz w Meudon przy avenue Auguste Rodin 19. Posiada zbiór rzeźb Auguste’a Rodina oraz obrazy z jego kolekcji, podarowane muzeum. Muzeum odwiedza rocznie ok. 500 tys. gości, co sprawia, iż jest ono jednym z najpopularniejszych muzeów Francji (po Luwrze, Wersalu i Musée d'Orsay).
Strona internetowa: www.musee-rodin.fr | Wstęp: 9€ bilet normalny, 5€ bilet ulgowy

Zdjęcia Musée Rodin, Paryż
To zdjęcie przestawiające: Musée Rodin zostało udostępnione dzięki TripAdvisor

Część opisów atrakcji turystycznych Paryża pochodzi ze strony www.wikipedia.pl-----------------------------------------------------------------------------------------------

Przygotowałem specjalną wersję przewodnika po Paryżu - "Viva la Paris - kompletny przewodnik na 4 dni po Paryżu" w formie pliku PDF, który można ściągnąć na swój telefon, tablet lub komputer i zwiedzać Paryż według podanego schematu. Cały przewodnik w jednym miejscu + informacje praktyczne, opis miejsc, pomocne uwagi podczas zwiedzania. 


Wielu już zwiedzało Paryż z tym przewodnikiem, a ich opinie można znaleźć poniżej. Chcesz otrzymać przewodnik? Przewodnik po Paryżu można otrzymać w bardzo prosty sposób - wystarczy wspomóc prowadzenie bloga przez przekazanie darowizny w wysokości 6 zł (czyli mniej, niż kosztuje dobra kawa w Paryżu), co pozwoli na dalsze prowadzanie bloga oraz tworzenie nowych treści.Po kliknięciu w powyższy przycisk "Przekaż darowiznę" zostaniesz przekierowany do strony z bezpiecznymi płatnościami systemu PayPal, gdzie możesz wpłacić darowiznę poprzez swoje konto PayPal lub za pomocą karty kredytowej/debetowej. Nie trzeba mieć konta, ani go zakładać, by przekazać darowiznę na prowadzenie bloga. Przewodnik wyślę na Twojego maila w pliku PDF do 48h od momentu przekazania darowizny (informację o niej dostaję automatycznie z systemu PayPal). Pamiętaj proszę jedynie o tym, aby podać podczas procesu transakcyjnego poprawnego maila.

System płatności PayPal to jeden z najbezpieczniejszych systemów płatności w Internecie, z którego korzystają już miliony osób na cały świecie. Więcej o tym systemie można przeczytać tutaj: Czym jest PayPal i jak z niego korzystać? Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje>>> Osoby zainteresowane zapłaceniem za przewodnik w tradycyjny sposób przelewem bankowym szczegółowe informacje na ten temat znajdą w zakładce kontakt>>>.  W takim przypadku proszę o maila na adres krzysztof.gierak@gmail.com z potwierdzeniem przelewu.-----------------------------------------------------------------------------------------------


Polecam również:

9 komentarzy:

 1. witaj
  pisalam do ciebie wiosna, pytalam o dojazdy z lizbonskiego lotniska do costa di caparica, bardzo dziekuje ci za odpowiedz, Lizbona byla nieziemska, choc pogoda nas nie rozpiescila, co wyszlo nam na dobre bo prawdopodobnie wiekszosc czasu spedzilibysmy na niesamowitym wybrzezu a tak widzielismy chyba wzystko co powinnismy, wyjazd byl wspanialy.
  mam do ciebie kolejna prosbe, czy mozesz poradzic nam ktore bilety wstepow powinnismy kupic online tym razem w PARYŻU, zeby nie stac w dwugodzinnych kolejkach, co nam sie przydazylo w Barcelonie- Sagrada de Familia- gdy bramka przepuszczajaca onlineowcow byla PUSTA!!!!
  dzieki za fajnego bloga, pozdrawiamy
  monia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   Cieszę się, że Lizbona się spodobała:) Zapraszam do podzielnie się relacją z Lizbony albo tutaj, albo przez maila info@infolizbona.pl, jednocześnie zapraszam na moją nową stronę o Lizbonie: www.InfoLizbona.pl

   Odnośnie Paryża: proszę zakupić karty Paris Museum Pass.

   Życzę udanego zwiedzania Paryża!

   Usuń
  2. Witam
   Czy mógłbyś mi pomóc - bo od pół roku zaplanowaliśmy na lipiec z żoną wyjazd do Paryża no a wieża Eiffla musi być - teraz patrzę na bilety on-line a tu przez cały okres naszego pobytu biletów brak - czy będzie możliwość zakupu na miejscu lub jakoś inaczej??? Chcemy wejść na 2 p. a później windą.
   Dzięki i pozdrawiam
   Artur

   Usuń
  3. Witam
   Czy mógłbyś mi pomóc - bo od pół roku zaplanowaliśmy na lipiec z żoną wyjazd do Paryża no a wieża Eiffla musi być - teraz patrzę na bilety on-line a tu przez cały okres naszego pobytu biletów brak - czy będzie możliwość zakupu na miejscu lub jakoś inaczej??? Chcemy wejść na 2 p. a później windą.
   Dzięki i pozdrawiam
   Artur

   Usuń
 2. hej
  dzieki wielkie jeszcze raz za odpowiedz
  mam jeszcze jedno pytanie, odnosnie poruszania sie po paryżu, nasz hotel lezy jakies 8 km od centrum- 23 Avenue Carnot 94230 Cachan, mozesz poradzic w jakis sposob najlepiej podrózozwac? co bedzie najwygodniejsze?
  czy nalezy kupowac osobno bilety na kazdy publiczny srodek transportu, czy moze sa jakies zbiorówki metro+ kolejka etc
  no i najwazniejsze, gdzie jesc a czego unikac, zeby zwyczajnie sie nie pochorowac, jedziemy na 5 dni i nie chcielibysmy utknac w hotelu

  pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no i zapomnialam dodac ze urlop rozpoczynamy od soboty do wtorku, w srode wracamy do domu wiec tego dnia juz nie bierzemy pod uwage, bo samolot mamy rano wiec juz nie zamiezramy zwiedzac, wiec 4 dni w paryżu, poradzisz cos?

   Usuń
 3. A gdzie wieża Eiffla?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj, wybieram się ze znajomymi na kilka dni do Paryża, chcemy wynająć mieszkanie- czy polecisz coś bez pośrednictwa?

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,
  szykujemy się z rodziną na wyjazd do Paryża w lipcu. Sama organizuję program i chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, doszły mnie słuchy, że w pewne miejsca nie można wejść w sandałach, czy to prawda? jeśli tak to gdzie pamiętać o obuwiu/ubraniach na zmianę?

  OdpowiedzUsuń