21 września 2012

Kayak - nowa wyszukiwarka turystyczna na polskim rynku

"Przekonać Polaków, że wyszukiwanie najtańszych biletów i ofert to nie wiedza tajemna, ale prosta czynność wymagająca jednego kliknięcia" takim mottem kierują się twórcy wyszukiwarki turystycznej Kayak, która kilka dni dni zadebiutowała na polskim rynku turystycznym. Czym wyszukiwarka ta różni się od już istniejących i dlaczego warto ją wybrać?

Dzięki wyszukiwarce Kayak (www.kayak.pl) możemy m.in. wyszukać i porównać oferty i ceny biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych.  Wyszukiwania, jak i szata graficzna wyszukiwarki, są proste i przejrzyste. Ciekawym rozwiązaniem są dwa narzędzie, które okazują się pomocne przy planowaniu nie tylko niskobudżetowych wyjazdów - My Trips i Explore.


W wyszukiwarce wystarczy wpisać datę i miejsca, a serwis przeszukuje dla nas jednocześnie strony linii lotniczych i hoteli oraz pośredników, którzy oferują bilety, noclegi i inne usługi. Po wyszukaniu oferty sami decydujemy, gdzie dokonamy rezerwacji, gdyż możemy bezpośrednio przejść do strony linii lotniczej, hotelu, wypożyczalni samochodów czy agenta online.

Do tej pory w polskiej wersji wyszukiwarki Kayak zostały już zintegrowane strony ponad 80 linii lotniczych, a także najpopularniejszych agentów online, takich jak Tripsta.pl, Airtickets24.com, Aero.pl czy Opodo.pl. Do dyspozycji użytkowników została oddana także baza ofert hotelowych, łącząca w sobie oferty wyszukiwarek takich jak Booking.com czy HRS.

Korzystać również można z pełnej oferty dostawców z całego świat, w tym celu wystarczy zmienić lokalizację w ustawieniach wyszukiwania, na przykład na USA, aby wyszukiwać oferty lokalnych linii lotniczych czy sieci hotelowych.  


W wyszukiwarce dostępne są również narzędzia do planowania i organizacji podróży.  Jedną z najbardziej popularnych funkcji jest My Trips, agregująca w jednym miejscu informacje o przelotach, hotelach, wynajmie samochodów, a nawet restauracjach.  Narzędzie to łączy wszystkie informacje w jeden plan podróży, łatwy do wydrukowania i zintegrowania z elektronicznym kalendarzem, również poprzez smartfony.

Inną ciekawą funkcją jest narzędzie Explore, dzięki któremu po określeniu dostępnego budżetu oraz ram czasowych podróży, użytkownik otrzymuje interaktywną mapę z cenami biletów do wybranych miejsc na świecie. Wyszukiwarka udostępnia również darmowe aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle.

Korzystanie z wyszukiwarki Kayak jest bezpłatne dla użytkowników. W 2012 roku, oprócz wersji polskiej powstały także lokalne odsłony w Portugalii, Rosji i Brazylii. 

Polecam również:

3 komentarze:

 1. Niestety nie ma tanich lotów.Ceny które podaje wyszukiwarka to masakra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka razy koszystałem już z Kayaka i różnie to bywa - generalnie, ani razu mnie nie powalił. Podobne ceny można znaleźć w podobnych wyszukiwarkach. Plusem na pewno jest to, że wszystko mamy w jednym miejscu.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. jeżeli chodzi o loty to wolę skyscanner ale hotele zdecydowanie najlepsze ma ten nowy portal działający na zasadzie porównywarki - traviboo.com

   Usuń