2 września 2012

Nietypowa wyszukiwarka lotów getgoing.com

Wyszukiwarka lotów getgoing.com nie jest typową wyszukiwarką połączeń lotniczych - jest to nowa propozycja dla osób, które chcą znaleźć tanie bilety lotnicze, loty w odpowiednim terminie... i nie zależy im za bardzo, gdzie polecą. Dokładnie rzecz ujmując klienci nie do końca mają możliwość wyboru swojej destynacji.

Może brzmieć dziwnie, jednak wyszukiwarka oferuje loty nawet 40% taniej. Jest do idealna propozycja dla osób, które nie przywiązują zbyt dużej wagi, gdzie lecą, a chcą po prostu gdzieś tanio polecieć. Wyszukiwarka getgoing.com bazuje na prostej ideai - nie wykorzystanych miejcach w samolotach. Jak ona działa?


Wyszukiwarka getgoing.com została stworzona przez firmę z San Francisco, która chce wypełnić lukę wykorzystując nie wykorzystane miejsca w samolotach, których statystycznie jest około 20%.

Jak ona działą i jak zarezerować bilet? Najpierw musimy zaznaczyć skąd lecimy, określić termin i wybrać region świata, gdzie chcemy się udać lub cel podróży - do wyboru: narty, plaża, rodzinny wypad, przygoda, romantyczne wakacje, zakupy. Następnie wyszukiwarka prezentuje nam kilkanaście propozycji z informacją o cenach ze zniżka i bez, a także pokazuje nam alternatywne daty lotu.


W kolejnym etapie z przedstawionej listy musimy wybrać dwie lokalizacje (!!!), a dalej już podajemy informacje potrzebne do rezerwacji biletów. Dalej jednak nie wiemy, gdzie polecimy... teraz wyszukiwarka getgoing.com "najszybciej jak to możliwe" informuje nas w które z wybranych dwóch miejsc polecimy. Odbywa się w przeciągu kilku godzin, w czasie których wyszukiwane są wolne miejsca w samolotach.

Co najważniejsze - serwis na prawdę oferuje niższe ceny. "Z NY do Warszawy, na przełomie października i listopada 2012, Getgoing zaproponował mi przelot za 1800 zł w obie strony (niestety serwis nie udziela inf. O wysokości pobieranej prowizji). Dla porównania Skyscanner.pl znalazł lot za 2300, na tych samych warunkach." możemy przeczytać w serwisie antyweb.pl

Jest to idealna propozycje dla osób chcących lecieć bez znaczenia gdzie, a najważniejsze, aby było tanio. Loty low cost mogą zatem być jeszcze tańsze, a podróże częstsze, jeśli nie zależy nam dokładnie na destynacji, a jednie na podróży i odwiedzeniu nowego miejsca.

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz