1 września 2012

Lufthansa: Kolejny strajk we wrześniu 2012?

31 sierpnia odbył się pierwszy zapowiedziany strajk w niemieckich liniach lotniczych Lufthansa. Strajk trwał osiem godzin, a przeprowadził go personel pokładowy na największym niemieckim lotnisku - we Frankfurcie nad Menem. Organizacja odpowiedzialna za strajk zapowiada kolejne strajki już wkrótce.

Strajk ogłoszono tylko z sześciogodzinnym wyprzedzeniem, by Lufthnasa nie przysłała "łamistrajków ani personelu zastępczego", jak powiedział szef związku zawodowego personelu pokładowego UFO, Nicoley Baublies. 


Stewardzi i stewardesy Lufthansy strajkowali od godziny 5 do godziny 13. W tym czasie większość lotów międzykontynentalnych odbyła się bez zakłóceń, natomiast przewoźnik został zmuszony do odwołania lub zmiany części lotów krótko i średniodystansowych. Odwołano m.in. loty do Warszawy o numerze LH1346 - 07.25 Frankfurt 09.05 Warszawa (Okęcie) oraz lot nr. LH1347 - 09.50 Warszawa (Okęcie) - 11.45 Frankfurt.

"Akcja była ogromnym sukcesem - ocenił szef związku zawodowego personelu pokładowego Ufo, Nicoley Baublies, zastrzegając,  że żal mu jest pasażerów i kolegów pracujących na ziemi. Zapowiedział jednak kolejny strajk. - Następny strajk odbędzie sie wkrótce - powiedział, cytowany przez agencje dpa, związkowiec. Ufo ostrzegł, że protesty będą kontynuowane, "dopóki Lufthansa nie pójdzie po rozum do głowy". możemy przeczytać na tvn24.pl

Podczas piątkowego, pierwszego strajku, nie odbyło się około 200 lotów Lufthansy z i do Frankfurtu, a na 90 minut zostały zastopowane starty lotów na kierunku Frankfurt z innych lotnisk. Powodem był brak miejsca na płytach postojowych spowodowany stojącymi maszynami Lufthansy. Społki-córki Lufthansy, takie jak Cityline, Eurowings i Germanwings nie przyłączyły się do strajku.

O kolejnych zakłóceniach w ruchu przewoźnik będzie informować na bieżąco na swojej stronie internetowej www.lufthansa.com - Dobrze jest też rezerwując bilet na przelot zostawić numer swojego telefonu komórkowego, bo o wszelkich zmianach w rozkładzie linia informuje także SMSami - mówi Aage Duenhaupt, rzecznik Lufthansy.

Polecam również:

1 komentarz:

  1. http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/403014,personel-lufthansy-strajkuje-w-berlinie-frankfurcie-i-monachium.html

    Kolejny strajk - m.in w Berlinie!

    Ej, ja lecę niedługo Lufą i mam nadzieję, że nie trafię na strajk!!!!

    OdpowiedzUsuń