24 kwietnia 2013

Madera - wypożyczenie samochodu lub skutera: ceny i spis wypożyczalni samochodów [Przewodnik po Maderze]

Jednym z najlepszych sposób na zwiedzenie wyspy Madera należącej do Portugalii jest wypożyczenie samochodu lub skutera. Jak na tak małą wyspę oferta i ceny wypożyczalni samochodów są bardzo szerokie i zróżnicowane. Można na Maderze wypożyczyć zarówno małe samochody, jak i luksusowe pojazdy, a wypożyczalnie znajdziemy w każdym większym mieście. Przed wyjazdem na Madere warto sprawdzić ceny, warunki i oferty wypożyczalni aut.

Madera to wyspa górzysta, którą przecinają stromo pnące się i opadające drogi, a po których jazda dostarcza nie tylko emocji, ale przede wszystkim wspaniałych widoków. W wielu przewodnikach po Maderze i relacjach z podróży pisz się, że to właśnie wypożyczenie samochodu jest najlepszym sposobem na zwiedzenie wyspy - w tym wpisie znajduje się zatem porównanie cen, oferty i kompanii zajmujących się wypożyczaniem samochodów na tej wyspie.


Z wypożyczeniem samochodu na Maderze lub Porto Santo nie ma żadnego problemu. Wypożyczalnie samochodów znajdują się nie tylko na lotnisku, m.in. po prawej stronie hali przylotów, a po lewej gdy już wychodzi się po odebraniu bagażów (Czytaj również: Lotnisko na Maderze (Portugalia), czyli port lotniczy Madera FCN - dojazd do Funchal, informacje, mapa [Zdjęcia + Wideo]), ale również we wszystkich większych miastach Madery - m.in. Funchal lub Machico.

Istnieje również możliwość dostarczenia samochodu w dowolny punkt na wyspie. Często również hotele współpracują z wypożyczalniami samochodów, dzięki czemu istnieje czasami możliwość wypożyczenia samochodu już w hotelu. Przebywając w hotelu warto zapytać się o ofertę wypożyczalni samochodów i czy hotel współpracuje z jakąś wypożyczalnią samochodów ze względu na to, że można uzyskać korzystniejszą cenę, ze względu na rabaty, jakie wypożyczalnie samochodów dają klientom hotelowym.

Oto lista najpopularniejszych i największych wypożyczalni samochodów i/lub skuterów na Maderze:

Cena wypożyczenia samochodu na Maderze zależy od wielu czynników,takich  jak klasa i wielkość samochodu, paliwo (benzyna, czy ropa), okres wypożyczenia (im dłuższy, tym stawka dzienna jest niższa), okres w jakim samochód jest wypożyczany (w okresie letnim ceny są wyższe, niż w okresie zimowym, kiedy to wypożyczalnie samochodów obniżają ceny) oraz dodatkowych świadczeń (ubezpieczenia, wyposażenie samochodu). Część wypożyczalni wymaga również zapłacenia kaucji za samochód (przeważnie jest to od 200 do 300 €), w niektórych jest możliwość wypożyczenia samochodu bez posiadania karty kredytowej.

Szukając samochodu na Maderze warto skorzystać z wyszukiwarek, które sprawdzają ceny w wiekszości kompanii wypożyczających samochody. Do najpopularniejszych należą: Strawberry Autos www.strawberry-autos.com, Holiday Autos www.holidayautos.co.uk oraz Portugal Auto Rentals www.portugal-auto-rentals.com Często bookując samochód przez Internet z wyprzedzeniem cena jest niższa, jakby wypożyczyć na miejscu, po przylocie. 

Przykładowe ceny wypożyczenia samochodu na okres 5 dni w lipcu 2013 (wyniki znalezione przy pomocy wyszukiwarki Portugal Auto Rentals):

 • OPEL CORSA 1.2 (A/C)  lub podobna grupa C Economy 5 doors A/C  ALL INCLUDED |  Cena: € 133.80  
 • PEUGEOT 107 1.0  lub podobna grupa A economy 3 doors ALL INCLUDED  | Cena: € 115.00
 • TOYOTA YARIS A/ C lub podobna grupa C economy 5 doors ALL INCLUDED Cena: € 190.52
Ceny skuterów są tylko nie znacznie tańsze, niż ceny wypożyczenia samochodów w najtańszej klasie (ceny oscylują w okolicach 17-21 € za dzień wynajmu + dodatkowo koszt wynajęcie kasku). Warto również pamiętać, że latając na Madere liniami lotniczymi easyJet klienci tych linii dostają 10% rabatu na wypożyczenia samochodu w firmie Europcar.


Zobacz poszczególne części Przewodnika po Maderze i Porto Santo


Polecam również:

15 komentarzy:

 1. super pomocna stronka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybieram się, więc bardzo cenne porady, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co. Życzę udanego wyjazdu na Maderę! Pozdrawiam!

   Usuń
 3. konkretnie i na temat, na pewno skorzystam z porad! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super porady, skorzystałem i wypożyczyłem samochód tutaj http://www.yourcar.com.pl/. Myślę, że lepszej oferty w okolicy nie znajdę, a samochody naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wypożyczalnia na Okęciu a jazda wynajętym samochodem po Maderze ? Ciekawa opcja. Ile kosztował transport samochodu na wyspę ?

   Usuń
 5. Czy ktoś zna namiary na wypożyczalnie aut w Porto, w której nie będzie konieczne posiadanie karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też się chętnie dowiem :> czy udało Ci się taką wypożyczalnię znaleźć?

   Usuń
 6. Czy do wypożyczenia samochodu wystarczy polskie prawo jazdy ?.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam dokładnie czytać regulamin i cennik, bo spotykałem się z opinią, że wypożyczalnie samochodów lubią dorobić na turystach poprzez ukryte koszty. Mnie to na szczęście nigdy nie spotkałem, ale warto zachować ostrożność.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też bardzo chętnie wybrałabym się w taką podróż, ale na razie chyba jest to niemożliwe. Myślimy w ogóle nad wycieczką większym autem i tutaj trzeba sprawdzić, jak z prawem jazdy w innych krajach i czy podróż samochodem będzie możliwa. Wiele kierowców zawodowych jeździ po całym świecie, ale oni zdecydowanie musze mieć specjalne uprawnienia, aby móc w taki sposób podróżować. Ukończenie kursów też jest ważne. Podziwiam za taką pracę, a zazdroszczę tego, że mogą odwiedzić tyle różnych miejsc. A co Wy sądzicie o takiej pracy?

  OdpowiedzUsuń
 9. CZY NA PROWADZENIE SKUTERA NA MADERZE WYSTARCZY KAT.B NA SAMOCHÓD CZY POTRZEBA PRAWO JAZDY NA MOTOR ?

  OdpowiedzUsuń