3 stycznia 2013

Jak witano nowy rok na Maderze? Sylwester 2012/2013 i Madera, czyli ogromny pokaz sztucznych ogni [Wideo]

Jeśli witać nowy rok w Portugalii, to koniecznie na Maderze. Ta portugalska wyspa słynnie z hucznych obchodów świętowania nowego roku, które corocznie połączone są z ogromnym pokazem fajerwerków. W tym roku do pirotechnicznego show użyto ponad 20 ton materiałów pirotechnicznych, co łącznie kosztowało władze Madery ponad 618 tysięcy Euro. Warto było.

Madera słynie na całym świecie z noworocznych pokazów sztucznych ogni - każdego roku tysiące osób przylatują tam, by świętować początek nowego roku. W Sylwestra z roku 2006/2007 na Maderze pobito rekord Guinnessa w największym wydarzeniu pirotechnicznym na świecie. Odpalono wówczas 66 tysięcy 300 fajerwerków.
- Na przygotowanie tego niecodziennego wydarzenia zgromadzone zostało blisko 20 ton materiałów pirotechnicznych. W organizacji tego pokazu wzięło udział aż 425 pracowników. Ich wysiłki widoczne będą wraz z nastaniem Nowego Roku, który przywita na naszej wyspie blisko 39 tys. wystrzałów – mówiła przed sylwestrem Conceicao Estudante, przewodnicząca Regionalnego Sekretariatu ds. Turystyki Madery.
Polecam również:

1 komentarz:

  1. Jakie powstaje z tej okazji dostarczenie do atmosfery dwutlenku węgla. Nie ma to nic wspólnego z powiększaniem dziury ozonowej ? Co jest z ZIELONYMI, milczą. czy w 2014 tek będzie tak pro zdrowotnie?

    OdpowiedzUsuń