4 stycznia 2013

Nowa, styczniowa, promocja linii easyJet - loty do 20% tańsze!

Dziś wystartowała nowa promocja brytyjskich tanich linii lotniczych easyJet - loty na wybranych trasach są dostępne o 20% taniej. Świetne ceny oferowane są z brytyjskich lotnisk, jest też dodatkowo tania opcja lotów z Polski do Portugalii i dalszych dolotów na wyspę wiecznej wiosny - Madeirę.

Linie lotnicze easyJet nie często nas raczą promocjami, w przeciwieństwie do Ryanaira lub WizzAira. Jednak jakby na to nie patrzeć, jest to jeden z najpopularniejszych tanich przewoźników na polskim niebie, który na chwilę obecną lata z krakowskich Balic, dlatego warto zainteresować się tą promocją i znaleźć interesującą trasę dla nas, w szczególności, że easyJet często lata na główne lotniska w większości krajów.


Zimowa promocja easyJet obowiązuje na loty od 1 lutego 2013 do 10 lipca 2013, a w swojej puli obejmuje ona 20 000 miejsc w promocyjnych cenach zawierających 20% zniżkę. Obowiązuje ona do północy 8 stycznia 2013.

Podobna promocja odbyła się na początku grudnia, tyle, że w puli promocyjnej było ponad 150 000 miejsc. Promocja, tak jak ostatnio, nie jest widoczna na polskiej stronie przewoźnika www.easyjet.com/pl 

Opcja na tańszy loty z Polski do Lizbony

Pisałem już wcześniej o możliwości dolotów do Portugalii irlandzkimi liniami Ryanair, jednak opcja ta zawsze zawiera przylot do Faro lub Porto, z których czeka nas dodatkowy koszt 20 Euro i 3-4h godziny jazdy autobusem do portugalskiej stolicy. Dzięki promocji easyJet dolecieć możemy bezpośrednio do Lizbony z jedną przesiadką, a warto również wspomnieć, że lotnisko w Lizbonie zlokalizowane jest w samym centrum miasta, a od lipca 2012, również świetna skomunikowane z historycznym centrum dzięki czerwonej linii metra - dojazd do centrum zajmie nam ok 35 minut i kosztuje 1,15 Euro.

Warto sprawdzić loty z Krakowa do Paryża  Charles de Gaulle, a dalej do Lizbony. Koszt takiego lotu w dwie strony, w połowie stycznie na 7 dni, zamyka się w przedziale 500 zł (dotychczas było to ok 600 - 650 zł). Po drodze jest też możliwość dłuższego zatrzymania się w Paryżu. Będąc już w Lizbonie warto skusić się na bardzo tanie loty na portugalską wyspę Madera - ceny zaczynają się od 52 zł w jedną stronę. Ciekawie cenowo również prezentuje się opcja lotów do Lizbony przez Berlin (na styczeń Lizbona za 198 zł!) oraz Barcelonę z Polski.

Opłata rezerwacyjna w easyJet wynosi 11 Euro i jest to opłata od rezerwacji - niezależnie od tego ile osób i odcinków podróży się na niej znajduje.  Limit bagażu podręcznego w easyJet to 55x40x20 cm (nie ma limitu wagowego).

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz