21 listopada 2014

Paryż i zima - dlaczego warto odwiedzić Paryż właśnie w zimie? [6 powodów na tak!]

Paryż zima zabytki zwiedzanie przewodnik atrakcje temperatury czy warto
Zima i Paryż? Jak najbardziej tak! Gdy linie lotnicze kuszą tanimi biletami do Paryża, to warto się zastanowić nad odwiedzeniem Paryża, a to że jest zima niczemu nie przeszkadza. Stolica Francji potrafi zaczarować nawet wtedy, gdy na dworze jest wietrzenie i pochmurnie lub deszczowo. Śmiało można wręcz powiedzieć, że odwiedzenie Paryża podczas zimy ma nawet kilka plusów w porównaniu do lata lub okresu wiosennego. 

O jakich plusach tutaj mowa? Przeczytać o tym można w poniższym poście. Znajdziecie tutaj 6 powodów, dla których warto odwiedzić Paryż również w zimie. Może to zainspiruje kogoś do wizyty w tym cudownym mieście - bo cokolwiek, by powiedzieć o Paryża, to jednego nie można mu ująć - specyficznego uroku, który sprawia, że nie można przejść obojętnie obok Paryża. Zatem dlaczego warto odwiedzić Paryż własnie w zimie?


Co chwilę na różnego rodzaju portalach poświęconych taniemu lataniu pokazują się oferty na tanie przeloty do Paryża z różnych lotniska z Polski. Bilety można znaleźć już od 50 zł / lot w jedną stronę. Czemu więc nie skorzystać? A warto na pewno, gdyż...

---------------------------------------------
Wybierasz się do Paryża i nie chcesz zmarnować czasu na stanie w kolejkach do zabytków lub atrakcji? Warto w takim przypadku kupić wcześniej bilety online do wybranych najważniejszych zabytków i atrakcji. Zobacz, gdzie warto i jak kupić bilety przez Internet do najważniejszych ciekawych miejsc w Paryżu: Kup bilety online i omiń kolejki w Paryżu >>>

Paryż Bilety Online

---------------------------------------------

1. Zima to wyprzedaże w Paryżu

To właśnie w miesiącach zimowych, najczęściej od stycznia do lutego trwają szalone wyprzedaże w paryskich sklepach. O tym, że Paryż to jedna ze stolic mody na świecie nie trzeba nikogo przekonywać, dzięki czemu to właśnie w sklepach Paryża znajdziemy często najnowsze kolekcje znanych projektantów. Warto wykorzystać zimę i okres wyprzedaży, by wybrać się na zakupy do Paryż, w szczególności, że rabaty i zniżki mogą dochodzić nawet do 75%

Paryż zima zabytki zwiedzanie przewodnik atrakcje temperatury czy warto

2. Zima w Paryżu może też rozgrzewać!

Często niestety zima w Paryżu jest wietrzna i wcześniej, czy później się o tym przekonamy, gdy zimny wiatr zacznie nas biczować po twarzy. W takim przypadku nie ma co walczyć z pogodą, a zdecydowanie lepiej wskoczyć do małego baru, jakich to znajdziemy setki na ulicach Paryża, i zamówić "vin chaud", czyli grzane wino. Zasmakować i pomóc mogą również likiery francuskie. Na przykład likier Cointreau, czyli mocny, pomarańczowy likier, wytwarzany ze świeżych i suszonych skórek pomarańczy albo też Mandarine Napoleon, czyli słodki, francuski likier, produkowany z mandarynek i francuskiego koniaku, o pięknym aromacie.

Paryż zima zabytki zwiedzanie przewodnik atrakcje temperatury czy warto

3. Paryż wygląda kolorowo w okresie świąteczno-zimowym

Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza łatwo schować się w muzeach i ta zaszyć na całe dnie, w szczególności, że w Paryżu nie brakuje ciekawych muzeów i galerii. Warto jednak też wyjść na zewnątrz i zwiedzać ulicę Paryża. Zapatrzmy się zatem w ciepły szalik i dobrą czapkę, a następnie w plan zwiedzana Paryża wpiszmy targ na Village de Noël Champs-Elysées. Następnie na placu Place de la Concorde warto wsiąść w diabelski młyn, bo spojrzeć na Paryż z góry. Na koniec dnia warto zostawić sobie spacer Polami Elizejskimi, by zobaczyć fantazyjnie oświetlone i udekorowane budynki. Nie bójmy się wychodzić na zewnątrz podczas nawet najbardziej srogiej zimy w Paryżu!

Paryż zima zabytki zwiedzanie przewodnik atrakcje temperatury czy warto

4. Zima, sport i Paryż

Paryż posiada wiele restauracji, które oferują kuchnię francuską oraz kuchnię z całego świata. Zanim jednak ktoś wybierze się na dobry lunch lub obiad, to warto wcześniej nabrać apetytu na dobry posiłek, a takowego można nabrać... na przykład przez uprawianie sportów w Paryżu. Tak! Zima w Paryżu sprawia, że każdy może uprawiać sporty - dla przykładu jazdę na łyżwach. Obok ratuszu Hôtel de Ville znajdziemy przyjemne lodowisko, gdzie wypożyczyć można również łyżwy. Dołączmy do tłumu biesiadników, którzy wspólnie bawią na wielkiej tafli lodowiska i wspólnie odkrywajmy uroki zimy w Paryżu!

Paryż zima zabytki zwiedzanie przewodnik atrakcje temperatury czy warto

5. Nie martw się o noclegi w zimie w Paryżu

Nie trzeba bookować noclegów pół roku wcześniej, jeśli wybieramy się do Paryża w zimie, a zależy nam na dobrej cenie. Spokojnie można zabookować coś bezpośrednio przed wyjazdem i cały czas dostać dobrą cenę. Wybór jest na prawdę duży - od luksusowych hoteli, po małe prywatne apartamenty. Warto to wykorzystać, bo znaleźć dobry i tani nocleg w samym centrum, co pozwoli się cieszyć Paryżem przez cały dobę.

Paryż zima zabytki zwiedzanie przewodnik atrakcje temperatury czy warto

6. Zimą w Paryżu nie ma tłumów

Ok, tłumy są, ale nie tak duże, jak latem, czy wiosną. Nie będzie zatem potrzeby stać w długiej kolejce w słynnej Pierre Herme po jeszcze słynniejsze macarons lub kolejce do Luwru, by zobaczyć Mona Lise. Może to zabrzmi kolokwialnie, ale jeśli unikniemy okresu świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, to Paryża wcale nie wyda nam się takim zatłoczonym miastem. Może zatem warto czasami, że temperatura spada znacznie w dół, a szalik i rękawiczki to rzecz niezbędna, gdy wychodzimy z domu.

Paryż zima zabytki zwiedzanie przewodnik atrakcje temperatury czy warto

Paryż zimą - temperatury

Średnie temperatury w Paryżu wynoszą zimą około 3,6 °C. Czasami tempratura spada poniżej 0 °C, jednak śnieg pada tutaj bardzo rzadko. W grudniu średnia najwyższych temperatur wynosi 7,8 °C, a średnia najniższych temperatur 3,8 °C, w styczniu odpowiednio 6,9 °C i 2,5 °C, a znowu w lutym 8,2 °C i 2,8 °C. Średnie liczby dni deszczowych w tych miesiąchc to 9-10/miesiąc. Aktualną prognozę pogody w Paryżu zawsze można znaleźć pod tym linkiem: Prognoza pogody w Paryży >>>


-----------------------------------------------------------------------------------------------

Przygotowałem specjalną wersję przewodnika po Paryżu - "Viva la Paris - kompletny przewodnik na 4 dni po Paryżu" w formie pliku PDF, który można ściągnąć na swój telefon, tablet lub komputer i zwiedzać Paryż według podanego schematu. Cały przewodnik w jednym miejscu + informacje praktyczne, opis miejsc, pomocne uwagi podczas zwiedzania. 


Wielu już zwiedzało Paryż z tym przewodnikiem, a ich opinie można znaleźć poniżej. Chcesz otrzymać przewodnik? Przewodnik po Paryżu można otrzymać w bardzo prosty sposób - wystarczy wspomóc prowadzenie bloga przez przekazanie darowizny w wysokości 6 zł (czyli mniej, niż kosztuje dobra kawa w Paryżu), co pozwoli na dalsze prowadzanie bloga oraz tworzenie nowych treści.Po kliknięciu w powyższy przycisk "Przekaż darowiznę" zostaniesz przekierowany do strony z bezpiecznymi płatnościami systemu PayPal, gdzie możesz wpłacić darowiznę poprzez swoje konto PayPal lub za pomocą karty kredytowej/debetowej. Nie trzeba mieć konta, ani go zakładać, by przekazać darowiznę na prowadzenie bloga. Przewodnik wyślę na Twojego maila w pliku PDF do 48h od momentu przekazania darowizny (informację o niej dostaję automatycznie z systemu PayPal). Pamiętaj proszę jedynie o tym, aby podać podczas procesu transakcyjnego poprawnego maila.

System płatności PayPal to jeden z najbezpieczniejszych systemów płatności w Internecie, z którego korzystają już miliony osób na cały świecie. Więcej o tym systemie można przeczytać tutaj: Czym jest PayPal i jak z niego korzystać? Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje>>> Osoby zainteresowane zapłaceniem za przewodnik w tradycyjny sposób przelewem bankowym szczegółowe informacje na ten temat znajdą w zakładce kontakt>>>.  W takim przypadku proszę o maila na adres krzysztof.gierak@gmail.com z potwierdzeniem przelewu.-----------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz