16 grudnia 2012

Lotnisko na wyspie Kos (Grecja) - Kos International Airport Hippocrates. Dojazd do centrum Kos, informacje, mapa

Od sezonu letniego irlandzkie tanie linie lotnicze zaczynają latać z Krakowa na Kos - urokliwą grecką wyspę, ojczyznę Hipokratesa i popularną destynację wakacyjnych wojaży. Na pewno spowoduje to jeszcze większą popularność tej greckiej wyspy, którą będzie teraz jeszcze łatwiej odryć, dzięki bezpośrednim połączeniom Ryanaira.

Każdego, kto oglądał zdjęcia z greckiej wyspy Kos nie trzeba do niej przekonywać. Wyspa posiada tylko jedno lotnisko - Kos International Airport Hippocrates. Jego kod lotniczy  IATA to KGS, a ICAO LGKO. W niniejszym tekście znajdują się wszystkie informacje na temat lotniska, które mogą być pomocne, jeśli wybieramy się na Kos.


Lotnisko na Kosie - Międzynarodowy Port Lotniczy Kos "Hippocrates" - znajduje się  w małej miejscowości o nazwie Antimachia, w odległości około 27 km od centrum miasta Kos, które jest jednocześnie centrum wyspy.

Dojazd samochodem
Kos jest niewielką wyspą, która posiada bardzo dobrze oznaczoną sieć drogową, dlatego też dotarcie na lotnisko z dowolnego punktu wyspy nie powinno stanowić żadnego problemu. Jadąc na lotnisko z miasta Kos należy, wybrać główną drogę prowadzącą na zachód i podążać za znakmi w kierunku miasta Antimachia. Czas przejazdu z centrum Kos na lotnisko to około 30 minut.

Dojazd komunikacją miejską
Lotnisko obsługuje sieć autobusów Olympic Airlines, które są zintegrowane z przylotami i odlotami samolotów linii o tej samej nazwie. Podróż z centrum miasta Kos na lotnisko autobusami Olympic Airlines wynosi +/- 40 minut. Lotnisko obsługiwane jest również przez autobusy firmy KTEL, którymi dotrzeć można do Kos, Mastihari, Kardhamena, Kefalos. Przystanek autobusowy znajduje się przed terminalem.

Taxi
Postój taksówek zlokalizowany jest przed budynkiem terminala.Koszt takiej podróży z lotniska do centrum miasta Kos wynosi około 30 Euro w jedną stronę.

Parkingi
Lotnisko na wyspie Kos posiada parking mogący pomieścić 100 samochodów osobowych i 80 autobusów. Parking znajduje się tuż obok terminala.

Wynajem samochodów
Na lotnisko jest możliwość wypożyczenia samochodu. Do wyboru są firmy: Alamo, Budget, Hertz i Europcar.

Adres:
Kos International Airport "Hippocrates"
Antimachia,
85302 Kos Island,
Dodekanisa
Greece
Tel.: +30 22420 56000
Fax: +30 22420 51833 
Współrzędne geograficzne: 36°47′36″N 27°05′30″E


Polecam również:

1 komentarz:

  1. Mega kameralnie! Szczerze mówiąc, spodziewałem się czegoś więcej po wyspie, którą jest bardzo popularną, wakacyjną destynacją. Malutki porcik pośrodku wyspy :)

    OdpowiedzUsuń