18 czerwca 2012

Kolaż Kultur w Tarnowskich Górach 2012 [Program]

Po rocznej przerwie do Tarnowskich Gór wraca festiwal Kolaż Kultur organizowany przez Tarnogórską Fundację Kultury i Sztuki. Tegoroczna edycja odbędzie się 23 czerwca w różnych punktach miastach. Wstęp na wszystkie wydarzenia, jak zawsze jest za darmo.

Program Kolażu Kultur 2012 wygląda bardzo ciekawie - znajdziemy w nim m.in. koncert, wycieczkę oraz spotkania autorskie. Idea festiwalu i proponowane w jego ramach wydarzenia na pewno zainteresują wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o wielokulturowej historii Tarnowskich Gór i okolic oraz jej wpływie na dzisiejszy obraz miasta. Warto również wspomnieć, że w ramach festiwalu będzie można zapoznać się z projektem "Tarnogórzanie dla pamięci", który już od 7 lat jest kontynuowany w Tarnowskich Górach.

Program festiwalu Kolaż Kultur 2012 wygląda następująco:
   
23 czerwca 2012 (sobota)

17.00-19.00, Cmentarz żydowski w Tarnowskich Górach, ul. Gliwicka 66
Zwiedzanie cmentarza

18.00-19.00
Plac Synagogi przy ulicy Szymały (start)

Spacer między kulturami
Prowadzenie: dr Krzysztof Gwóźdź (Muzeum w Tarnowskich Górach)

19.30-20.15
Galeria Inny Śląsk, ul. Karola Miarki 2

"Dzieje Żydów w Tarnowskich Górach" - Spotkanie z autorką publikacji Martą Ochman

Opowieści Nieobecnych. Audioprzewodnik po dziedzictwie żydowskim w miastach Województwa Śląskiego - prezentacja projektu, Karolina i Piotr Jakoweńko, Fundacja Brama Cukermana

7 lat projektu Tarnogórzanie dla Pamięci. Przegląd działań Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki związanych z wielokulturowym dziedzictwem miasta

20.30-22.00
"Bluer than blue" - koncert pieśni żydowskich z lat 1939-45
Urszula Makosz – śpiew
Christian Dawid – klarnety, flet, śpiew
Michał Półtorak – skrzypce, mandolina
Paweł Pierzchała – fortepian
Avia Moore - wizualizacje

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Organizatorem festiwalu jest Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki. Festiwal dofinansowano ze środków: Województwa śląskiego oraz Miasta Tarnowskie Góry. Partnerami przy festiwalu są Galeria Inny Śląsk oraz Fundacja Brama Cukermana.


O wszystkich nowych informacjach związanych z festiwalem dowiedzieć się można z facebookowego profilu Kolaż Kultur. Na profilu tym znajdziecie również relację z dwóch poprzednich edycji oraz obszerną galerię zdjęć.

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz