9 lutego 2013

Wycieczki do Czarnobyla i Prypeci 2013 - ceny, oferty, opinie, terminy, programy i biura podróży

Wycieczki do Czarnobyla - miejsca katastrofy atomowej - oraz miasta Prypeć, które często jest określane miastem duchów, są z roku na rok coraz bardziej popularne. Coraz więcej jest również biur podróży w Polsce, które oferują wycieczki w te miejsca. Popularne są również ukraińskie biura podróży, które oferują wyjazdy z Kijowa. Dzięki temu wybierać można zarówno w terminach, jak i cenach.

Poniższe zestawienie przedstawia biura podróży, z którymi można odbyć wycieczkę zarówno do Czarnobyla, jak i miasta Prypeć, a także opcjonalnie zwiedzić Kijów. Zestawienia obejmuje również ofertę ukraińską, a prezentuje ono programy, ceny i dostępne terminy. Polecam już na początku też inny tekst z mojego bloga o Czarnobylu: Czarnobyl i Prypeć - wycieczki to tych miejsc są turystycznymi hitami! [Wideo]


1. Biuro podróży Bis-Pol www.bispol.com
 • Czarnobyl Tour
Terminy: 21-24 marzec 2013 ; 11-14 kwietnia 2013, ; 20 maja - 2 czerwca 2013
Cena: 790 zł od osoby

Cena zawiera:  zakwaterowanie w hostelu (pokoje 2, 3, 4 osobowe) w centrum Kijowa, wyżywienie (2 śniadania, 1 obiad, 1 obiadokolacja) ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, całodzienna wycieczka – Czarnobyl Tour (przewodnik, tłumacz, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej), 4h zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.
Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 30 UAH

Szczegółowy program:
Dzień 1 (Czwartek): 
Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa ok. godziny 14:30. Nocny przejazd do Kijowa.
Dzień 2 (Piątek):
Po drodze poranna toaleta oraz przerwa na śniadanie. Przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 11:00. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Sobór Mądrości Bożej, muzemum Czarnobylskie. Przejazd do hostelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych przejazd na główną ulicę miasta - Kreszczatik, powrót do hostelu, nocleg.
Dzień 3 (Sobota):
Śniadanie. Około godziny 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej".
Po przekroczeniu 'checkpointów' przejazd do głównej atrakcji w strefie - miasta Prypeć (spędzamy tam ok. 1,5 h). Następnie zwiedzamy tereny elektrowni (włacznie z niedokończonymi blokami nr. 5 i 6 oraz nowopowstającym zabezpieczeniem dla bloku nr. 4 tzw. Novarka).
Program obejmuje także zwiedzanie miasteczka Czarnobyl m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta, stadion miejski, cerkiew. Przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie", a także tabliacach powitalnych miasta Prypeć i Czarnobyl   (w zależności od przewodnika, często nasze grupy mają możliwość zobaczenia miejsc spoza standardowego planu, np.: stacje kolejową Janów, port rzeczny w mieście Czarnobyl).
W czasie zwiedzania przewidziany jest smaczny obiad na stołówce pracowniczej. Wyjazd z zony ok. godz. 17:30. Planowy powrót do hostelu w Kijowie ok. godz. 19:00. Czas wolny - możliwość skorzystania z prysznicy zrobienia zakupów na drogę powrotę / zjędzenia ciepłego posiłku. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 4 (Niedziela):
Przyjazd do Krakowa ok. godziny 12:00.
Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie 
 •  Prypyat Tour
Termin: kolejne edycje IX lub X 2013. Szczegóły początkiem lutego.
Cena:1270 zł od osoby

Cena zawiera:  2 noclegi w hostelu (pokoje 2, 3, 4 osobowe) w centrum Kijowa, wyżywienie (3 śniadania, 2 obiady, 1 obiadokolacja, 1 kolacja) ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, 2 całodzienne wycieczki do zony (przewodnik, tłumacz, transfery Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej), 4h zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.
Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 50 UAH.

Szczegółowy program:
Dzień 1:
Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa ok. godziny 14:30. Nocny przejazd do Kijowa.
Dzień 2:
Po drodze poranna toaleta oraz przerwa na ciepły posiłek. Przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 11:00. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, sobór św. Zofii, muzemum Czarnobylskie. Przejazd do hostelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych przejazd na główną ulicę miasta - Kreszczatik, powrót do hostelu, nocleg.
Dzień 3:
Śniadanie. Około godziny 8:30 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej". Pierwszy dzień poświęcamy głównie na zwiedzanie miasta Prypeć. W planie: głowny plac miasta, hotel z platformą widokową, urząd pocztowy, wesołe miasteczko, kino, teatr, sklep spożywczy, dom handlowy, szkoła, przedszkole, basen, szpital, żłobek, budynki mieszkalne. Mamy na to ok. 4 h. Dodatkowo w planie także najbliższsze okolice miasta - wiadukt kolejowy, znak Prypeć, czerwony las. Następnie obiad w stołówce pracowniczej i wyjazd z zony. Planowy powrót do Kijowa w okolicach godz. 18:30. Czas wolny, kolacja, nocleg.
Dzień 4:
Śniadanie. Około godz. 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej". Drugi dzień zaczynamy od zwiedzania miasta Czarnobyl - pomnik strażaków, stadion miejski z wystawą pojazdów, które brały udział w akcji ratowniczej, główny plac z pomnikiem lenina, cerkiew, cmentarz, budynki mieszkalne, sklep. Następnie zwiedzanie terenów elektrowni - pomnik prometeusza, plac przed sarkofagiem, laboratorium, pawilon wystawienniczy. Kolejna wizyta w mieście Prypeć - ok. 2 h zwiedzania. Obiad w stołówce pracowniczej i wyjazd z zony. Planowy powrót do Kijowa w okolicach godziny 19:00. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 5:
Przyjazd do Krakowa ok. godziny 12:00.
Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie

2. Biuro podróży Aliena Tours www.alienatours.pl
Terminy: 3-7 kwietnia 2013 ; 1-5 maja 2013 ; 26-30 czerwca 2013 ; 4-8 września 2013
Cena: 890 zł od osoby

Cena zawiera: Transport autobusem, 2 noclegi w hotelu 3 gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych lub jednosobowych z łazienkami, 2 śniadania, przepustka do Strefy, transport do Strefy, zwiedzanie Czarnobyla oraz Prypeci z przewodnikiem polskojęzycznym według programu (około 6 godzin na miejscu), ubezpieczenie NNW oraz KL, zwiedzanie Żytomierza, Kijowa, prowadzone przez osoby polskojęzyczne, opieka organizatora.
Cena nie zawiera: biletów wstępu do muzeum kosmonautyki (4 złote) oraz komunikacji miejskiej (1 bilet - 1 złoty), dodatkowych posiłków typu obiadokolacja w cenie około 20 złotych (w restauracjach sieci Puzata Chata), obiadu na terenie Czarnobyla - 25 złotych.
Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia się od anulowania wyjazdu (3% ceny wycieczki) oraz od chorób przewlekłych.

Szczegółowy program:
DZIEŃ 1
23.15 - odjazd autobusu z Warszawy - parkingu przy Muzeum Techniki, na przeciwko kina Kinoteka - plac Defilad, o 02:00 - Lublin - dołączają osoby, którym wygodniej jest dojechac do Lublina
DZIEŃ 2
12.00 - dojazd do Żytomierza
12.00 - 16.00 - zwiedzanie Żytomierza: główny plac z pomnikiem Lenina, muzeum kosmonautyki!!! (drugie najlepsze muzeum tego typu po moskiewskim na terenie byłego ZSRR), sobór p.w. Przemienienia Pańskiego, katedra św. Zofii; obiad
19.00 - przyjazd do hotelu w Kijowie. Istnieje możliwość wieczornego wypadu z opiekunem grupy do cenrum Kijowa. Hotel znajduje się w odległości 6 kilometrów od ścisłego centrum miasta
DZIEŃ 3
7.30 - 9.00 - śniadanie                       
9:00 – wyjazd z Kijowa w kierunku Czarnobyla
11:00 – Dojazd do punktu kontrolnego Dityatki
11:00 – 16:30
1. Kontrola dokumentów oraz bagażu w punkcie kontrolnym Dityatki
2. Pouczenie na temat zachowania się w Strefie, film instruktażowy na temat katastrofy
3. Postój przy pomniku „Odważnych Strażaków Czarnobyla”
4. Wejście do Strefy przez przejście Leliv
5. Karmienie sumów w kanale chłodzącym
6. Postój w odległości 100 metrów od głównego reaktora, reaktora nr 4
7. Przejazd w okolicę „czerwonego lasu”, postój, aby z daleka zobaczyć "Oko Moskwy"
8. Wizyta w Prypeci która jest głównym celem naszego wyjazdu do Strefy, spędzamy tam najwięcej czasu – miasto duchów, zwiedzanie wesołego miasteczka, hotelu, basenu, szkoły, restauracji, szpitala oraz innych porzuconych budynków, port, itd.
9. Wizyta w mieście Czarnobyl, parku Gorkiego, pomnik Drugiej Wojny Światowej, tablica pamiątkowa ku chwale osób likwidujących katastrofę
10. Możliwe spotkanie z osobami żyjącymi cały czas w Strefie
11. Obiad
12. Mierzenie poziomu napromieniowania
16:30 – Wyjazd do Kijowa
18.30 - przyjazd do hotelu,
20.00 - dla chetnych - wypad do pubu/klubu
DZIEŃ 4
7.30 - 10.30 - śniadanie, pakowanie bagażu do autobusu
11.00 - 19.00 - zwiedzanie Kijowa, między innymi:  Sobór św. Zofii, Ławra Pieczarska, Katedra Włodzimierska, Pomnik Matki-Ojczyzny, Narodowa Opera Ukrainy, Sobór św. Michała, Majdan Niezależności - główny plac miasta, Chreszczatyk, dom Chimer, stadion narodowy, na którym został rozegrany finał Euro2012; obiadokolacja, zakupy
19.00 - wyjazd autobusem w kierunku Warszawy
DZIEŃ 5
około 6.00 - przyjazd do Warszawy, pożegnanie się z wszystkimi uczestnikami wyjazdu

3. Biuro podróży Chortycia www.kresy.com
Terminy: 30 maja - 2 czerwca 2013 ; 15 - 18 sierpnia 2013
Cena: 1000 zł od osoby

Cena zawiera: przejazd autokarem, 1 nocleg, 2 śniadania, 1 obiadokolacja, opieka pilota, opieka przewodnika po strefie i Kijowie, przepustki do czarnobylskiej strefy odosobnienia, ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera biletów wstępu w Kijowie - ok. 80 UAH

Szczegółowy program:
1 Dzień 
Wyjazd z Warszawy o godz. 20.00. Przejazd całonocny do strefy czarnobylskiej.
2 Dzień
9.00 śniadanie, zwiedzanie Czarnobyla - obejrzenie mapy terytorium zamkniętego, kanał, stadion, dworzec, przejazd koło elektrowni, miasto Prypeć, hotel Polesie, cerkiew w Czarnobylu, pomnik ofiar, obiadokolacja, nocleg w hotelu przy "zonie"
3 Dzień
Śniadanie, wyjazd do Kijowa, zwiedzanie - Złota Brama - fragment murów miejskich z czasów Jarosława Mądrego, Sofia Kijowska - dziedzictwo kultury UNESCO, Monastyr o Złotych Kopułach pw. św. Michała Archanioła, Zjazd św. Andrzeja - jedna z najstarszych ulic Kijowa, Peczerska Ławra, Chreszczatyk, czas wolny, wyjazd do Polski
4 Dzień
Przyjazd do Warszawy w godzinach rannych

4. Ukraińskie biuro podróży Czarnobyl.org www.czarnobyl.org
Terminy: Wiele terminów, w miesiącach letnich wyjazdy z Kijowa codziennie. 
Cena: 150 USA za osobę, przy większej ilości osób biura daje zniżki

Szczegółowy program:
8:30 - 9:00 Spotkanie w wyznaczonym miejscu w centrum Kijowa, następuje sprawdzamy paszporty, ubrania itp.
9:00 - 11:00 Przejazd do Czarnobyla przez punkt kontrolny Dietatki (na granicy zony)
Wjazd do Zony, spotkanie z przedstawicielem organizacji ChernobylInterInfo
Przyjazd do Czarnobyla, zapoznawcza odprawa odnośnie zasad panujących w strefie zamkniętej
Zwiedzanie miasta: pomnik "tych którzy ocalili świat", miejsce skladowania robotów i pojazdów używanych do czyszczenia zony z zanieczyszczeń radioaktywnych
Wjazd do 10 km strefy przez punkt kontrolny Leliw
W drodze do elektrowni przystanek w niemal całkowicie zniszczonej miejscowości Kopaczi
Postój przy kanałach odprowadzających wodę z instalacji chłodzących elektrownię
Postój przy sarkofagu reaktora numer 4 ( odległość 300 metrów)
Postój w pobliżu Rudego lasu (ukr. Рудий ліс), uznawanego za jedno z najbardziej zanieczyszczone radioaktywnie miejsce na świecie
Wymarłe Miasto - sowieckie symbole wciąż żywe   
Wymarłe Miasto - sowieckie symbole wciąż żywe
Zwiedzanie miasta Prypeć: Aleja Lenina, dom kultury, hotel Polissja, dom handlowy, koło młyńskie, stadion, szkoła basen i szpital
Obiad w stołwce elektrowni – wszystkie produkty są przywożone spoza strefy. Możliwe posiłki wegetariańskie
Opcjonalne zwiedzanie wsi Paryszyw, oraz spotkanie z jej mieszkańcami
Powrot przez punkt kontrolny Dietatki, obowiązkowa kontrola promieniowania
18:00 – 19:00 powrót do Kijowa

Opinie o wyjeździe na wycieczkę do Czarnobyla
"Wycieczka super! Wrażenia jeszcze lepsze! To naprawdę robi wrażenie. Mi się najbardziej podobała Prypeć - prawdzie miasto duchów." Michał
"Nie ma co się martwić o promieniowania, tam jest serrio bezpiecznie. Tylko w okolicach lasu liczniki gwałtownie podskoczyły, ale jeśli chodzi o samą strefę, miasto, to nie ma problemów. Miałem trochę stracha, ale na miejscu okazało się, że nie potrzebnie" Tomasz
"Zdecydowanie muszę się tam wybrać jeszcze raz, ale na dłużej i w inną porę roku. Miejsce robi niesamowite wrażenie" Monika

Wszystkie zamieszczone tutaj informacje i programy pochodzą z oficjalnych stron biur podróż.

Polecam również:

32 komentarze:

 1. Wypad do Czarnobyla i Prypeci zrobił na mnie ogromne wrażenie! Jeśli kogoś te tematy interesują to naprawdę warto.

  Ja w Strefie byłam ze Strefą Zero, cena była nieco wyższa, niż ówczesnej konkurencji, ale dwa pełne dni w strefie, wizyta na składowisku odpadów radioaktywnych i buszowanie po Prypeci były zdecydowanie tego warte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej,
   Przypuszczam, że wypad w to miejsce chyba na każdym robi kolosalne wrażenie. Robiłaś może jakieś zdjęcia? Jeśli tak, to wrzuć w komentarzach linka do galerii:)

   Dzięki za info o Strefie Zero - dodam do tekstu!

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ja rowniez bylem pozdrawiam !

   Usuń
  3. I jak było? Proszę podzielić się wrażeniami:) Podobało się?

   Usuń
 2. Wyjazdy do Czarnobyla organizuje także Biuro Turystyczne QUAND. W programie 2 dni pobytu w zonie. Szczegóły na stronie internetowej:
  http://quand.com.pl/offer_93_5727.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej,
   Dzięki za informację - nie znałem tego biura wcześniej. Oferta wygląda na ciekawą.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Fajne porównanie! Polecam wszystkim wypad do tego miejsca!

  Świetna galeria zdjęć z Czarnobyla wraz z opisem całej drogi z Polski do Czarnobyla przez Lwów i Kijów tutaj:

  http://www.waldek.sewera.pl/czarnob/czarnob1.htm

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, byłem w zeszłym roku z Bis-Polem. Wycieczka warta polecenia, choć oferta Strefy Zero o wiele ciekawsza. Ostatnimi czasy pojawiły się duże obostrzenia w samej Prypeci i tam niezaleznie od organizatora wygląda to podobnie - do żadnego praktycznie budynku nie można już wejść. Różnią się natomiast mocno pozostałym programem.

  Zapraszam na http://czarnobyl1986.info - opis wyjazdu z 2012 wraz ze zdjęciami. Niedługo pojawi się opis wyjazdu z innym organizatorem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   Dziękuję za informacje! Super strona, mnóstwo przydatnych informacji! Z pewnością przeczytam całą!:)

   Pozdrawiam i udanego wyjazdu! Czekamy na linka z relacją;)

   Usuń
 5. Czyli wyjazd jest z Krakowa ?:) a z jakiego miejsca dokładnie(adres) .. aha i od ilu lat można jechać czy może jechać dziecko (np.15 lat?) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej kwestii najlepiej byłoby skontaktować się z organizatorem - on udzieli szczegółowych odpowiedzi.

   Pozdrawiam i udanego wyjazdu, jeśli się zdecydujesz:)

   Usuń
  2. Dziękuję :)

   Usuń
  3. Do Strefy mogą wjechać TYLKO osoby pełnoletnie

   Usuń
 6. Zna ktoś może wyjazdy do Czarnobyla ze Śląska ?? (np. Gliwice itp) z góry dziękuję za informacje :))) marzę o tym żeby tam pojechać !:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie orientuje, czy są oferty wyjazdów ze Śląska. Jeśli jednak zdecydujesz się na wyjazd, to napisz do organizatora i zapytaj się o trasę przejazdu autokaru - może będzie opcja wsiąść gdzieś bliżej Twojego miejsca zamieszkania.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 7. Gdzie mogę znaleźć ofertę ,,Strefy Zero'' ? Czy można z taką wycieczką podejść bliżej poszczególnych budynków lub do ich środka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj można znaleźć ofertę Strefy Zero: http://strefazero.org/index.php

   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Opis wyjazdu z Aliena Tours gotowy :)

  Zapraszam na http://czarnobyl1986.info i zakładkę "Wyprawa 2013"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Umieszczę opis na stronie wkrótce!

   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Przystanków nadzwyczajnych autokar raczej nie robi. xD ...Z Przemyśla jestem, a Przemyśl po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 10. A ciekawi mnie czy można samozdielnie przyjechać tam rowerem? Bo np będę na dłuższej dwutygodniowej przejażdzce i jeden dzień chciałbym spędzić w zonie. Da się coś takiego załatwić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko mi powiedzieć - z tego co się orientuje, to jednak potrzeba zezwolenia, by tam wjechać. Proszę sprawdzić na stronach ukraińskich, gdzie można znaleźć więcej informacji lub napisać do jednego z organizatorów wyjazdów do Czarnobyla.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Musisz mieć przewodnika. Załatwiaj najlepiej przez ukraińskie biura podróży, lub chernobylinterinform. Jak z rowerem - nie mam pojęcia, nie wiem czy akurat po Zonie można się na rowerze poruszać.

   Usuń
 11. wy ludzie lepiej tam nie jezdzijcie bo was zjedzą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahahaha fajny film polecam wam Czarnobyl. Reaktor strachu
   (2012)

   Usuń
  2. Nie widziałem, aczkolwiek koniecznie muszę zobaczyć:)

   Usuń
 12. te wycieczki swietna sprawa dla tych ktorych nie dotknela tragedia wybuchu w czarnbylu,napewno dowiedza sie co czuli ludzie w tamtych czasach...napewno kiedys tez tam sie wybiore.pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również planuję wyprawę tam niebawem, tyle, że zorganizowaną już samodzielnie. Relacja na pewno znajdzie się tutaj!

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. no i gdzie relacja?

   Usuń
 13. Siema chcę się wybrać do Czarnobyla mam pytanie czy jest możliwe wejście do budynku elektrowni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz zapytać przewodnika. Różnie z tym bywa, czasem jedziesz i dadzą pozwolenie na wejście grupie do środka, czasem nie i można nie być tego pewnym aż do samego przyjazdu (my na przykład tak mieliśmy). Trochę więcej informacji tutaj: https://fshoq.com/pl/a/czarnobyl-prypec-pripyat-ukraina-relacja-zdjecia

   Usuń