8 sierpnia 2012

Białe, różowe, pomarańczowe, czerwone lub czarne, czyli kolorowe plaże świata [Zdjęcia]

Myśląc o wakacjach mamy przed oczami często turkusowe wody oceanu lub morza, palmy oraz złotą plażę, na której można by spędzić całe dnie na błogim odpoczynku... jednak plaża nie zawsze musi być żółta lub złota. Na świecie jest wiele plaż, które urzekają całą paletą kolorów - sprawdźcie, gdzie na świecie znajdują się najlepsze kolorowe plaże.

I tak na przykład w Australii znajdziemy najlepszą plażę o śnieżnobiałym piasku, dla odmiany najlepsze czarne plaże są na Hawajach, a region Morza Śródziemnego kusi wspaniałymi różowymi i pomarańczowymi plażami. A czym są tajemnicze tęczowe plaże?

Zacznijmy jednak od tych słynnych śnieżnobiałych plaż. Plaża o najbardziej białym piasku znajduje się w Australii - jest to Hyams Beach położona nad zatoką Jervis. Plaża ta tak na prawdę składa się z trzech mniejszych plaż: Chinaman's Beach na północy, Hyams Beach i Seaman's Beach, a całościowo została ona wpisana listę rekordów Guinness, jako plaża o najbielszym piasku.

Różowy kolor piasku z kolei bierze się np. z otwornic, których muszle są rozdrabniane w pył przez morskie fale. Proszek ten w połączeniu z piaskiem daje różowy kolor. Plażę taką można znaleźć odwiedzić w Harbour należącym do rajskiego archipelagu Bahamów.

Plaże w kolorze pomarańczowym znaleźć można nad Morzem Śródziemnym na wyspie Gozo, która wchodzi w skład Archipelagu Maltańskiego. Leży na pn. - zach. od Malty i jest od niej pięć razy mniejsza, dlatego stanowi prawdziwy raj dla turystów ceniących sobie ciszę i intymność podczas wypoczynku.

Na wyspie Maui należącej do archipelagu Hawajów znajdziemy plaże, które budują czewone pokłady piasku. Warto również dodać, że na Maui znajduje się drzemiący wulkan Haleakala, otoczony przez Park Narodowy o powierzchni 118 km², z czego 100 km² to obszar przyrody nienaruszonej przez człowieka.

Plaża Punaluu na Hawajach charakteryzuje się jednym z najlepszych czarnych piasków. Powstała ona z lawy płynącej z okolicznych wulkanów, która została schłodzona przez wodę i zatrzymywała się na brzegu.

Rainbow Beach na wyspie Frasera w Australii to tajemnicze tęczowe plaże, które zawdzięczają swój urok klifom, które je otaczają. Po wykopaniu dołków na plaży widać, iż poszczególne warstwy piasku mają różne barwy.

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz