6 maja 2012

Terminarz meczów Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie - spis, terminy, miejsca, godziny [Kalendarz + wersja do druku]

Już 8 czerwca w Polsce rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012.  Turniej odbędzie się w Polsce i na Ukrainie między 8 czerwca, a 1 lipca 2012 roku. W walce o tytuł mistrza Europy rozegranych zostanie 31 spotkań. Odbędą się one na ośmiu stadionach, czterech w Polsce – Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław – i czterech na Ukrainie – Donieck, Lwów, Charków i Kijów.

Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę meczów z uwzględnieniem dat, miejsc i godzin rozpoczęcia się spotkań. Spis te można ściągnąć i wydrukować bezpłatnie, dzięki czemu możecie mieć dokładną rozpiskę Euro 2012 zawsze przy sobie. Dostępny jest również kalendarz online z zaznaczonymi spotkania i godzinami rozpoczęcia. Zaplanujcie sobie Wasze Euro 2012!

 Terminarz meczów Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie do ściągnięcia dostępny jest tutaj


Przypomnijmy, że to już trzeci raz gdy finały organizują dwa kraje. Wcześniej robiły to Belgia z Holandią w roku 2000 oraz Austria i Szwajcaria w roku 2008.  Mecz otwarcia odbędzie się 8 czerwca w Warszawie, a finał 1 lipca w Kijowie. Wszystkie spotkania będą transmitowane na żywo do ponad dwustu krajów świata.W finałowym turnieju rozgrywki toczą się w czterech grupach. Do fazy pucharowej awansują zespoły z dwóch pierwszych miejsc w każdej grupie. Od tej fazy gra toczy się systemem pucharowym: przegrany odpada. W razie remisu zarządzą się dogrywkę, a jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, następuje seria rzutów karnych.

Polecam również:1 komentarz: