7 stycznia 2014

Darmowe festiwale muzyczne 2014: Boom Festival w Portugalii [Wideo + Foto]

Boom Festival 2014 w Portugalii to ciekawa propozycja na lato i wakacje 2014, dla wszystkich, którzy chcieliby połączyć wspaniałe wakacje w słonecznej Portugalii z darmowym letnimi festiwalami muzycznymi. A dlaczego piszę akurat o tym festiwalu, który jest tak odległy od Polski, i dlaczego go polecam? Przede wszystkim dlatego, że ostatnimi czasy stało się głośno o Boom Festival 2014 w Polsce, ale również dlatego, że w lato 2014 Polacy mają na festiwal darmowy wstęp - brzmi ciekawie? 

Festiwal odbywa się raz na dwa lata i przed każdą edycją organizatorzy wybierają naród, który podczas danej edycji będzie miał możliwość bezpłatnego udziału w festiwalu, a w roku 2014 padło właśnie na Polskę. "Witamy Polskę jako naszego gościa specjalnego! Dlaczego Polska? Znajdziecie tam żywą scenę, gdzie młodzi ludzie używają muzyki i sztuki jako ważnych narzędzi do stworzenia na nowo swojego społeczeństwa po latach opresji. W hołdzie dla ich oporu wobec napastników, działań w imię solidarności i wolności, Boom z radością zaprasza wszystkich Polaków do świętowania ze swoimi braćmi i siostrami z całego świata!" tłumaczą swoją decyzję organizatorzy Boom Festival 2014 w Portugalii.


Data i miejsce Boom Festiwalu 2014 w Portugalii

Boom Festival odbędzie się w dniach 4-10 sierpnia 2014 w Portugalii, ok 40 km od granicy z Hiszpanią, w malownicznych terenach nad jeziorem otoczonym przez góry. Teren festiwalu jest położony ok 2 km od małej wioski Idanha-a-Velha. Tereny te prezentują się naprawdę wspaniale, a miejsce nadaje się idealnie na festiwal, którego jednym z najważniejszych argumentów jest troska o naturę oraz zrównoważony rozwój.

Boom Festival Portugalia Portugalia 2014 Foto
Źr. www.boomfestival.org

Bilety oraz ceny karnetów na Boom Festiwal 2014

Tak, jak napisaliśmy wcześniej wstęp na festiwal jest bezpłatny dla Polaków - należy przy bramkach okazać polski dokument tożsamości, najlepiej paszport. Normalna cena biletów rozpoczyna się od 145€. Więcej o biletach na Boom Festival 2014 można przeczytać w przewodniku po Boom Festival 2014>>> Nas, Polaków, cena biletów nie musi martwić, jednak jeślibyśmy się chcieli wybrać na festiwal z przyjaciółmi z innych krajów, to warto sprawdzić ceny biletów szczegółowo, gdyż organizatorzy przewidzieli szereg zniżek oraz rabatów dla mieszkańców poszczególnych krajów oraz w różnym wieku.

Boom Festival Portugalia Portugalia 2014 Foto
Źr. www.boomfestival.org

Program festiwalu 

Łącznie zostało zaproszonych na Boom Festival 2014 ponad 800 artystów - tak, to nie błąd, liczba 800 jest jak najbardziej realna. Tak ogromna liczba artystów wiążę się z wieloaspektowością festiwalu, gdyż Boom Festival stawia nie tylko na muzykę trans, haouse, chilllout oraz inne gatunki szeroko pojętej elektroniki. Łącznie jest przewidziany 5 dużych scen muzycznych oraz tanecznych oraz szereg przestrzeni na prezentacje oraz instalacje związane ze sztuką oraz warsztatami - teatrem, grafiką, fotografią, performance, street artem.

Boom Festival Portugalia Portugalia 2014 Foto
Źr. www.boomfestival.org

Wybierasz się na Boom Festival 2014 do Portugalii?

Jeśli tak, to gratuluję decyzję - gwarantuje, że będą to wakacje życia - słońce, muzyka, wspaniały kraj i ludzie z całego świata. Boom Festiwal to wspaniała okazja, by poznać Portugalię wraz z jej wszystkimi urokami, a jednocześnie móc się bawić na jednym z najabardziej kolorowych festiwali na europejskiej mapie festiwali muzycznych.

Dla wszystkich, którzy wybierają się na Boom Festival 2014, polecamy specjalny festiwalowy przewodnik w języku polskim po Boom Festival 2014 >>> a który jednocześnie jest przewodnikiem po Portugalii, Lizbonie w szczególności, i ułatwi poznanie i zakochanie się w Portugalii. Znaleźć tam można informacje na temat dojazdu na Boom Festival 2014, szczegóły dotyczące programu oraz zaproszonych artystów, ideii festiwalu oraz samej Portugalii. Dzięki prezentowanemu przewodnikowi łatwiej jest również znaleźć partnera na podróż do Portugalii na festiwal. Również tam najłatwiej uzyskać bezpłatną pomoc w różnych sprawach związanych z podróżą do Portugalii.

Boom Festival Portugalia Portugalia 2014 Foto
Źr. www.boomfestival.org

Wideo z Boom Festival

Zobaczcie, jak minął Boom Festival w roku 2012, może to Was przekona, by wybrać się na wakacje Waszego życia. My tam będziemy, zatem do zobaczenia!


Polecam również:

2 komentarze:

  1. dzięki za ten opis Portugalii, wybieram się w 2015 r tam .Cudowny kraj!

    OdpowiedzUsuń
  2. Boom Festival to cos podobnego jak nasz Sunraise w Kolobrzegu :) cudowna atmosfera! i taniec,taniec,taniec.

    OdpowiedzUsuń