17 grudnia 2013

Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze w Funchal - cena, adres, zdjęcia i wideo [Muzeum CR7]

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto
Madera ma nową atrakcje turystyczną - muzeum CR7, czyli muzeum Cristiano Ronaldo, które zostało otworzone w Funchal przez słynnego piłkarza Real Madryt 15 grudnia 2013. Muzeum poświęconego Cristiano Ronaldo prezentuje ponad 120 eksponatów związanych z życiem piłkarza oraz jego karierą, a jak zapowiada sam CR7 jego kolekcja na bieżąco ma być poszerzana. Sprawdźcie dokładny adres muzeum CR7 oraz ile kosztują bilety, gdyż będąc na Maderze zdecydowanie warto będzie odwiedzić tą atrakcję turystyczną wyspy.

Jak sama nazwa wskazuje muzeum CR7 jest poświęcone osobie obecnie najsłynniejszego portugalskiego piłkarza i znajduje się w centrum miasta Funchal - stolicy Madery, o której więcej przeczytacie w naszym przewodniku po Maderze. Co można zobaczyć dokładnie w muzeum Ronaldo, jakie eksponaty i rzeczy składają się na jego kolację oraz co mówił sam piłkarz podczas uroczystego otwarcia muzeum, o którym pisały media na całym świecie?


Zwiedzanie Muzeum Cristiano Ronaldo w Funchal

Dla osób, które planują odwiedzić muzeum CR7 (CR to inicjały piłkarza, a numer 7 to jego numer w drużynie), przygotowano łącznie ponad 120 różnego rodzajów eksponatów. Znajdziemy tam m.in. najważniejsze indywidualne trofea związane ze słynnym piłkarzem, związane z początkami jego kariery w lokalnym klubie Andorinha, aż po te najsłynniejsze, jak na przykład Złota Piłka  za rok 2008 czy Europejski Złoty But. 

Dodatkowo zobaczyć tam można koszulki, zdjęcia z całego życia CR7, podpisane piłki ze spotkań, w których piłkarz kompletował hat-tricki, w tym m.in. z meczu Portugalia - Szwecja, który zapewnił Portugalii udział w Mistrzostwach Świata w Brazylii 2014.

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto
Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze |  Fot. Jorge Monteiro Gestifute Media

Podczas otwarcia Cristiano Ronaldo mówił, że w muzeum znajdują się jeszcze dodatkowe pomieszczanie, które na dodatkowe nagrody, choć nie chciał sprecyzować, na które dokładnie. Zapewnił jednak, że dla wszystkich się znajdzie miejsce.  

Cristiano Ronaldo i Madera

Nie przypadkowo muzeum Cristiano Ronaldo zostało otworzone właśnie na Maderze, dokładnie w Funchal. Piłkarz urodził się i wychował się właśnie w Funchal.  Ronaldo urodził się 5 lutego 1985 w Funchal, gdzie karierę Ronaldo rozpoczął w wieku 8 lat, w małym klubie CF Andorinha, w którym sprzątał jego ojciec. – Jestem dumny z bycia Portugalczykiem i mieszkańcem Madery, otworzenie muzeum tutaj wiele dla mnie znaczy - powiedział CR7 podczas uroczystego otwarcia muzeum, które miało miejsce 15 grudnia 2013.

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto
Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze |  Fot. Jorge Monteiro Gestifute Media

Cristiano Ronaldo zaingurował działalność muzeum w towarzystwie swojej narzeczonej - Iriny Shayk, klubowego kolegi Pepe, trenera reprezentacji Portugalii Paulo Bento oraz Emilio Butragueno, dyrektora od spraw relacji międzynarodowych Realu Madryt, a także lokalnych działaczy i tłumów dziennikarzy.

Adres muzeum Cristiano Ronaldo w Funchal

Muzuem mieści się pod adresem Rua Princesa D. Amélia 10, tuż obok budynku kasyna na Maderze, w samym centrum Funchal.

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto
Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze |  Fot. Jorge Monteiro Gestifute Media

Cena i bilety wstępy do muzeum CR7 na Maderze

Bilet normalny, to koszt 5 €. Dzieci, młodzież oraz studenci są objęcie darmowym wstępem. 

Zobacz wideo z otwarcia Muzeum CR7Polecam również:

2 komentarze: