21 września 2013

Ryanair i Lizbona: Tanie loty z Polski do Lizbony

W końcu jest szansa na tanie loty z Polski do Lizbony w Portugalii. Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił, że od listopada roku 2013 uruchamia połączenia z lotniska w Lizbonie do różnych europejskich miast. Informacja ta ucieszy na pewno wszystkich, gdyż o Lizbonie wiele osób marzy od dłuższego czasu, a niestety z lotniska w Lizbonie z niskokosztowych przewoźników latał do tej pory tylko angielski easyJet.

Od listopada 2013 lowcostowych przewoźników będzie zatem dwóch w Lizbonie - irlandzki Ryanair, który słynie z oferowania biletów lotniczych w bardzo niskich cenach oraz wspomniany wyżej Ryanair. Bilety na loty z Lizbony w systemie rezerwacyjnym Ryanair, na przykład do Paryża, znajdziemy już w cenie od 25€.
Jak podaje serwis InfoLizbona.pl - praktyczny przewodnik po Lizbonie i Portugalii, na początek irlandzkie linie lotnicze ogłosiły loty do czterech europejskich miast. Są to: 

  • Brukseli Charleroi
  • Frankfurtu Hahn
  • Londynu Stansted
  • Paryża Beauvais
Warto nadmienić, co jest w szczególności ważne dla szukających tanich lotów z Polski do Lizbony, że trzy z tych lotnisk są świetnie skomunikowane z polskimi lotniskami. Dolecimy do niech bez problemu, czy to przy pomocy właśnie Ryanaira, czy węgierskiego Wizz Air.

Serwis lowcostportugal.net udostępnił godziny lotów (SEG=poniedziałek, TER=wtorek, QUA=śoda , QUI=czwartek, SEX=piątek, SAB=sobota , DOM=niedziela):


Dodatkowym  plusem lotniska w Lizbonie jest jego lokalizacja w centrum miasta. Do centrum Lizbony dojedziemy w ok 40 minut metrem, które łączy lotniska z centrum, a za przejazd zapłacimy tylko od 1,25€. Więcej o dojeździe z lotniska do centrum Lizbony przeczytać można tutaj: Dojazd z lotniska w Lizbonie do centrum historycznego Lizbony.


Jeśli potrzebujecie pomocy przy wyszukaniu tanich lotów z Polski do Lizbony lub innych portugalskich miast, to zapraszam do kontaktu.

Polecam również:

1 komentarz:

  1. A ja bym chciała więcej połączeń w okresie zimowym między Polską a Hiszpanią, zwłaszcza z południowymi lotniskami ;)

    OdpowiedzUsuń