7 sierpnia 2012

Mati World Holidays z Chorzowa - upadek i bankructwo kolejnego biura podróży!

Stało się to, czego się spodziewało się wielu - upadło kolejne biuro podróży. Tym razem nieszczęście i pech spotkało turystów chorzowskiego biura Mati World Holidays. Dziś, tj. 7 sierpnia, biuro ogłosiło niewypłacalność, a w ciągu kilku kolejnych dni ma złożyć wszystkie dokumenty w związku z upadłością.

O biurze Mati World Holidays było głośno od kilku dni - to za sprawą m. in. problemów klientów, którzy przebywali w Egipcie. Dziś oficjalnie podano informację o tym, że biuro przestało być wypłacalne. Biuro poprosiło również o pomoc w ściągnięciu swoich klientów za granicy.

Obecnie klienci Mati World Holidays z Chorzowa przebywają w Tunezji i Egipcie - głównych destynacjach, do których biuro oferowało wyjazdy. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, ilu dokładnie turystów przebywa na wakacjach organizowanych przez biuro, jednak Urząd Marszałkowski woj. śląskiego już zbiera dokładne informacje o turystach i ich liczbie. Mati World Holidays nie jest w stanie samodzielnie ściągnąć turystów do kraju.

Dlaczego Mati World Holidays upada? Zarząd biura tłumaczy to m.in. bankructwem linii lotniczej, u której biuro miało wykupione czartery, a także brakami płatności ze strony agentów oraz błędami egipskiego kontrahenta. 

"Po zapoznaniu się z bieżącą sytuacją dotyczącą powrotu klientów z Hurgady informujemy, że nie jesteśmy w stanie dalej kontynuować procedury powrotu. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, niestety dłużej nie możemy zwlekać narażając klientów na kolejne stresy związane z ich powrotem do kraju. Proszę o pomoc w sięgnięciu klientów do Polski" napisało biuro w oświadczenie przesłanym do śląskiego urzędu marszałkowskiego.Kwota ubezpieczenia Mati World Holidays wynosi ok. 57 tys. euro. Nie wiadomo, czy starczy ona na zwrot środków dla turystów, którzy już wpłacili pieniądze na swoje wakacje. W pierwszej kolejności z tej kwoty zostanie pokryty koszt powrotu turystów przebywających za granicą.

Od początku sezonu turystycznego upadłość lub niewypłacalność ogłosiło już sześć biur podróży (można przeczytać o tym tutaj: Bankructwo biura podróży Sky Club, które zapoczątkowało czarną serię oraz upadek sprzed kilku dni Upadek i bankructwo biura podróży Aquamaris z Bielska-Białej) Upadłość ogłosiły również linie lotnicze, które organizowały czartery wakacyjne - więcej tutaj: Problemy OLT Express? Bankructwo i skasowane połączenia

Jak widać, czarna seria w polskiej turystyce trwa - czy upadną kolejne biura podróży? Dopiero półmetek sezonu wakacyjnego, więc całkiem prawdopodobne, że tak, w szczególności, że sezon na upadki biur podróży dopiero nadciąga. Więcej o przyczynach upadków biur podróży tutaj: Wakacje 2012 i bankructwa polskich biur podróży? Dlaczego upadają biura podróży? Główne przyczyny

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz