13 sierpnia 2012

Fuerteventura: pogoda, klimat, wiatry i temperatury we wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu i styczniu oraz lutym [Tabele i prognozy]

Fuerteventura to wyspą, którą, podobnie, jak Maderę, można określić terminem "wyspy wiecznej wiosny". Dzięki swojemu położeniu i panującym warunkom pogodowym wyspa ta może przyjmować turystów i jest dla nich atrakcyjna przez cały rok. Szerokie i piaszczyste plaże dostępne cały rok? Tak - na Fuerteventurze jest to możliwe!

"Plaża Wysp Kanaryjskich" coraz częściej w ofercie polskich touroperatorów pojawia się również w katalogach zimowych. Więcej o Feurteventurze można przeczytać w tekście: Wyspy Kanarysjkie: Fuerteventura - Costa Calma, Morro Jable, Corralejo, Caleta de Fuste i inne kurorty. Plaże, zabytki, opinie, przewodnik [Zdjęcia + Mapa].


Fuerteventura ma nietypowy klimat, na który oddziałowują w dużej mierze prądy morskie oraz wiatry znad Sahary - wyspa położona jest tylko ok 100 km od wybrzeży Afryki. Panuje tu tu klimat suchy, którego skutki łagodzi chłodny Prąd Kanaryjski. Znakomita pogoda bardzo ciepłym latem i przyjemną zimą sprawia, że Fuerteventura ma dobre warunku do rozwoju turystyki. 

Klimat na Fuerteventurze jest przyjemny cały rok. Średnia temperatura w okresie zimowym to 22 stopnie, przy czym temperatura powietrza nie spada poniżej 15 stopni.  W okresie letnim najwyższe temperatury sięgają 35 kreski na termometrze, a najniższe nie spadają poniżej 20 stopni. Najwięcej deszczów spada w okresie jesiennym i zimowym, przy czym najwięcej opadów jest w miesiącu październik. 

Sąsiedztwo Sahary można odczuć przebywając na Fuerteventurze, za sprawą wiatrów przenoszących piasek znad pustyni. Wiatry te osadzają piasek na wyspie, często tworząc nowe plaże! Kalima to nazwa wiatrów transportujących pyły z okolic Maroka, które silnie wpływają na pogodę wyspy,a które czasami mogą tworzyć na wyspie nietypową pogodę z piaskową mgłą.

Poniżej znajduje się kilka tabeli i wykresów klimatycznych dla Fuerteventury:
Bieżące prognozy pogody na wyspie można sprawdzić tutaj: Puerto del Rosario (stolica wyspy), La Oliva - Corralejo, Pájara - Jandía oraz Antigua

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz