11 lipca 2012

Mapping 3D w Tarnowskich Górach i 450 lat herbu miasta Tarnowskie Góry [Program + Zdjęcia]

Już 25 lipca Tarnowskie Góry będą obchodzić 450. rocznicę  nadania herbu - nie byłoby w tym nic niezwykłego, kolejna impreza, która zgromadzi pewnie świtę urzędników oraz kilkunastu mieszkańców i przejdzie niezauważona w kalendarzu miejskich imprez. Jednak w tym roku, dzięki jednemu z punktów obchodów, może być inaczej. O czym mowa? O pokazie mappingu 3D.

Mapping 3D to wizualne prezentacje wyświetlane na budynkach i różnych obiektach architektonicznych za pomocą specjalnych projektorów. Czegoś takiego jeszcze nie było w Tarnowskich Górach i pewnie długo nie będzie. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć oraz cały program obchodów 450 lat herbu miasta Tarnowskie Góry.


Pozostaje tylko pogratulować osobom w UM Tarnowskie Góry trafnej decyzji - pokaz mappingu 3D na pewno ma szanse zainteresować wielu i przyciągnąć osoby w każdym wieku 25 lipca na tarnogórski rynek. A przy okazji może i sprawi, że mieszkańcy zainteresują się sednem imprezy - obchodami nadania miastu herbu. 

Program obchodów wygląda następująco:
25 lipca 2012 | Rynek
11:00 - konkurs z nagrodami na temat miasta i herbu
12:00 - odsłuchanie hejnału tarnogórskiego
19:00 - konkurs z nagrodami na temat miasta i herbu
19:30 - koncert zespołu Tarnina
20:30 - koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Universe
22:00 - pokaz mappingu 3D na budynku ratusza

25 lipca 2012 | Ratusz - sala sesyjna
13:00 - dr Arkadiusz Kuzio - Podrucki, referat: "Tarnogórscy Hohenzollernowie - założyciel miasta i fundator herbu"
13:45 - dr Dariusz Woźnicki, referat: "Duma i chwała, czyli o udostojnieniach w heraldyce samorządowej na przykładzie Tarnowskich Gór"
14:30 - dr Danuta Szlachcic - Dudzicz, referat: "Histora herbu i pieczęci miasta Tarnowskie Góry"


Przypomnijmy, że 25 lipca 1562 roku Jerzy Fryderyk von Ansbach nadał miastu herb - tarczę trójdzielną składającą się ze złotego skrzydła orła górnośląskiego na czarnym tle, młotków i pół czarnego orła dolnośląskiego (a zarazem ogólnośląskiego), a także ozdobienie (labry i hełm rycerski) pochodzącego z herbu Hohenzollernów na srebrnym tle. Od początku lat 50. XX wieku miasto używało jako herbu godła górniczego z 1529 roku. W 2002 roku Rada Miasta jednomyślnie przywróciła herb nadany przez Jerzego Fryderyka von Ansbach. (za wikipedia.pl)


Jak na razie miasto bardzo nieśmiało informuje o tym wydarzeniu w Internecie. Informacje o nim można znaleźć na stronie UM Tarnowskie Góry, a na profilu facebookowym, w utworzonym wydarzeniu, znajdziemy jedynie lakoniczną informację o treści "Z okazji 450-lecia nadania Herbu Tarnowskim Górom projekcja Mappingu 3D na tarnogórskim Rynku. Podobny mapping do zobaczenia tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=PXbqIYrhcfs"


Każdy, kto chciałby zobaczyć pokaz mappingu 3D przed 25 lipca, może się udać w czwartek, 12 lipca, o godzinie 23.00 na rynek, gdzie odbędzie się próba generalna mappingu.

Poniżej znajduje się program obchodów 450. lecia nadania herbu miastu Tarnowskie Góry, który można wydrukować lub ściągnąć bezpłatnie:


Polecam również:

1 komentarz:

  1. Tutaj wideo zapraszające na pokaz mappingu w TG:
    http://www.youtube.com/watch?v=lJvIoo9fakQ&feature=youtu.be

    OdpowiedzUsuń