22 sierpnia 2012

Portugalia: Algarve - pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie [Temperatury i klimat]

Algarve to jeden z najbardziej słonecznych regionów w Europie, każdego sezonu wybierany przez tysiące turystów, jeśli nie miliony. Średnia pogoda w wakacje oscyluje w granicach ok 30 stopni, jednak również poza sezonem - we wrześniu, październiku i listopadzie pogoda nie powinna nas rozczarować. Sprawdźcie zatem, jakie temperatury w tym okresie panują w południowej Portugalii.

O Algarve już pisałem w ramach przewodnika po Portugalii: Przewodnik po Portugalii: Algarve - Albufeira, Faro, Vilamoura, Lagos, Sagres i inne kurorty oraz najlepsze plaże [Zdjęcia + Mapa]. Teraz czas na dokładniejszy opis pogody, która panuje w tym rejonie poza sezonem turystycznym, a która czyni Algarve atrakcyjnym przez ponad cały rok!


Można rzec, że wysokie temperatury na Wybrzeżu Algarve utrzymują się w zasadzie od maja do października - wtedy to często temperatury grubo przekraczają 30 stopni, choć ze względu na wiejący wiatr nie jest to odczuwalne. W październiku rośnie ilośc opadów, które w lipcu i sierpniu są praktycznie zerowe, a dzięki temu przyroda wysuszona letnim słońcem budzi się do życia, wszystko się zazielenia -  późna jesień i zima na Algarve przypominają polską wiosnę. Jest to zatem doskonałe miejsce, by przeczekać mroźne zimy naszej części Europy.

Poniżej znajduję się tabele klimatyczne dla poszczególnych miesięcy prezentujące średnie dla miasta Faro, które jest stolicą Algarve

temperatury

nasłonecznienie

opady deszczu
Źródło: algarve-luxury-apartments.com

Na koniec warto zapamiętać, że zachodnia część Algarve jest często kilka stopni chłodniejsza, niż środkowa czy wschodnia część. Na zachód od Lagos jest też wyraźnie wietrzniej.  

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz