2 sierpnia 2012

Loty z Polski na Ukrainę: do Lwowa i Kijowa + nowe loty Wizz Air

Ukraina powoli zdobywa coraz większą popularność wśród naszych rodaków - już nie tylko Lwów i ogólnie Kresy budzą naszą ciekawość, ale coraz śmielej i częściej wybieramy się na Krym lub do Kijowa. Mamy szczęście, bo w ostatnim roku otworzona kilka nowych połączeń lotniczych z Polski na Ukrainę, dzięki czemu mamy do wyboru kolejna opcję dostania się do tego ciekawego kraju.

Do tej pory Ukraina dla większości z nas wydawała się trochę dziką krainą - "Rosją w pigułce", jak można przeczytać na jednym z popularnych forum podróżniczych. Na szczęście sytuacja ta zmienia się i odkrywamy powoli ten kraj. Nowe połączenia lotnicze na pewno nam w tym pomogą - sprawdźcie, jak najłatwiej dostać się na Ukrainę z Polski samolotem.

Bezpośrednio z Polski na Ukrainę polecimy z następującymi przewoźnikami: LOT, Wizz Air Ukraine, EuroLot, Aerosvit Airlines oraz Wizz Air. Inne linie lotnicze oferujące loty na Ukrainę to Lufthansa, Rossiya Airlines, Turkish Airlines, Aeroflot, airBaltic, Belavia, Austrian Airlines oraz Czech Airlines.

Jeśli chodzi o tanie linie lotnicze, do tej pory jedynie Wizz Air oferuje loty z Katowic do Kijowa. Loty odbywają się z we wtorki, czwartki i soboty. Jednak w ostatnim czasie węgierski przewoźnik uruchomił nowe połączenia na Ukrainę - niestety nie do Polski. Z początkiem listopada przewoźnik otwiera połączenie między Mediolanem Bergamo, a Lwowem i Kijowem. Najtańsze bilety w dwie strony znajdziemy już poniżej 120 zł w dwie strony w przypadków rejsów z/do Lwowa i nieco ponad 140 zł w przypadku Kijowa. Warto podkreślić, że Wizz Ukraina ma wliczony w cenę podróży bagaż rejestrowany, za który nie jest pobieran dodatkowa opłata. Rejsy odbywały się będa 3 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i w soboty, czyli tak samo, jak w przypadku połączenia Katowice - Kijów. 

Dlaczego jest to również dobra wiadomość dla Polaków? Gdyż loty do włoskiego Bergamo bardzo często pojawiają się w promocjach - zarówno Wizz Air, jak i Raynaira, a są one dostępne z większości polskich lotnisk. Warto odnotować, że Wizz Air obdługuje już rejsy ze Lwowa do Dortmundu i Wenecji,a z Kijowa przewoźnik lata do Dortmundu, Londynu Luton, Katowic, Barcelony Girony, Hamburga, Kolonii, Kutaisi (Gruzja), Memmingen, Symferopola, Walencji i Wenecji.

Z przewoźnikiem Eurolot polecimy do Lwowa z Krakowa i Wrocławia. Z Krakowa loty wykonywane są cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, a z Wrocławia w środy i niedziele.

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz