1 czerwca 2012

Dojazd na lotnisko Wrocław - Strachowice [Informacje, mapa + ceny]

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika to międzynarodowy port lotniczy położony na terenie miasta Wrocławia, 10 km na południowy zachód od jego centrum. Port jest dobrze skomunikowany z miastem, a dostanie się zarówno na lotnisko, jak i z lotnisko do centrum, nie powinno nikomu sprawić żadnych problemów.

Pod względem liczby odprawianych pasażerów jest to obecnie 5. polski port lotniczy, natomiast pod względem ilości operacji lotniczych znajduje się na 4. miejscu za warszawskim Okęciem , krakowskimi Balicami i gdańskim Rębiechowem. Sprawdźcie, jak dojechać na wrocławskie lotnisko i ile to kosztuje?


Lotnisko we Wrocławiu znajduje się na Strachowicach przy ul. Granicznej 190 (od 11 marca 2012). Wcześniej oficjalny adres wrocławskie lotnisko to ul. Skarżyńskiego.

Dojazd samochodem i parkingi:
Od strony autostrady A4, Poznania i Warszawy najłatwiej do Portu lotniczego dojechać Autostradową Obwodnicą Wrocławia i zjechać z niej na węźle Lotnisko. Przy terminalu znajduje się lotniskowy parking. W pobliżu też znajdują się prywatne parkingi oferujące dowóz oraz odbiór klientów. Ceny parkingów / dobę postoju zaczynają się od 20 zł. Warto zapytać się o zniżki w punkcie informacyjnym na lotnisku, gdyż port lotniczy oferuje zniżki dla pasażerów lotów czarterowych oraz na dłuższe terminy. Koszt postuje na parkingu A, B lub C do 2h każde 0,5 h to 3 zł.


Strefa krótkiego postoju
Przed terminalem znajduje się tzw. strefa krótkiego postoju. Łączny czas bezpłatnego przejazdu i postoju w strefie wynosi 10 minut. Za pobyt w strefie krótkiego postoju powyżej 10 minut zostanie naliczona opłata: do 20 minut – 20 zł, za każde następne 10 minut – 10 zł.


Autobusem lub busem:
Autobusy miejskie kursujące z centrum na lotnisko:
Autobus linii 406 kursuje z/do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS codziennie co 20 minut, a autobus nocny linii 249 kursuje na trasie Lotnisko – Jarnołtów, trzy razy w ciągu doby. Bilet autobusowy jednorazowy normalny kosztuje 3 PLN, ulgowy 1,50 PLN. Bagaż o łącznej sumie wymiarów niższej niż 120cm (długość + wysokość + szerokość) nie podlega opłacie. Bilety można zakupić w automatach na przystanku (gotówka lub karta) lub w autobusie (tylko karta).  Kursy oznaczone literą Z nie docierają na lotnisko (zjazd do zajezdni). Rozkład jazdy autobusów można znaleźć tutaj: www.wroclaw.pl

Dojazd z/do Wałbrzycha, Świdnicy i Świebodzic:
Od 1 lutego 2011 r. funkcjonuje regularne połączenie autobusowe z Wałbrzycha do Portu Lotniczego we Wrocławiu. Odjazdy z następujących przystanków: Wałbrzych ul. Chrobrego, Wałbrzych ul. Wrocławska k. Obi, Świebodzice ul. Świdnicka oraz Świdnica ul. Zamenhoffa

Rozkład jazdy i cennik na stronie: www.airportbus-turysta.pl Informacje: Turysta Wałbrzych ul. Mickiewicza 28 58-300 Wałbrzych, tel. 74 842 43 31, turysta@turysta.walbrzych.pl


Taksówką:
Orientacyjny koszt przejazdu z centrum miasta (Dworzec PKP) na lotnisko w dzień powszedni ok 35 pln oraz w nocy i święta ok 50-55pln.

Lotnisko Wrocław - Strachowice posiada jedną betonową drogę startową na kierunku 11/29 o wymiarach 2500 m × 58 m, jeden krajowy i jeden międzynarodowy terminal lotniczy oraz jeden terminal cargo. Wrocławski port lotniczy jest obecnie obsługiwany przez 8 regularnych linii lotniczych. W okresie letnim obsługuje szereg połączeń czarterowych. W 2012 roku na lotnisku powstała pierwsza w Polsce baza tanich linii lotniczych Ryanair.


Linie lotnicze i kierunki:
EuroLOT: Gdańsk, Lwów
LOT Polish Airlines: Warszawa, Frankfurt, Monachium, Warszawa
Lufthansa: Düsseldorf, Frankfurt, Monachium
OLT Express: Gdańsk, Łódź, Rzeszów przez Warszawa, Warszawa
Ryanair: Alicante (sezonowo), Barcelona-Girona (sezonowo), Bolonia (sezonowo), Bournemouth, Bristol, Bruksela-Charleroi, Chania, Dublin, Glasgow-Prestwick, Liverpool, Londyn-Stansted, Málaga (sezonowo), Malmö, Malta, Mediolan-Bergamo, East Midlands, Oslo-Rygge, Paryż-Beauvais, Piza, Rzym-Ciampino, Shannon, Wenecja-Treviso
Scandinavian Airlines: Kopenhaga-Kastrup
Wizz Air:Cork, Doncaster/Sheffield, Dortumnd, Eindhoven, Londyn-Luton, Paryż-Beauvais, Oslo-Torp

Polecam również:

1 komentarz:

  1. ManiakLatania25 lipca 2012 15:07

    Dziś genialne ceny pojawiły się z Wrocławia. W systemie rezerwacyjnym ceny spadły do 1 zł i za tyle polecimy na trasie Wrocław – Oslo Rygge (loty w listopadzie), z kolei za 9 zł na trasie Wrocław – Paryż Beauvais (loty w październiku), a za 19 zł Wrocław – Londyn Stansted (loty w październiku.

    Więcej na
    http://www.fly4free.pl/hit-ryanair-od-zlotowki-tym-razem-z-wroclawia/

    OdpowiedzUsuń