5 lipca 2012

Pomoc dla klientów upadłego biura podróży Sky Club i Triada od Neckermann, Rainbow Tours i Aquamaris

Wczoraj Polskę obiegła wiadomość o upadku jednego z największych polskich biur podróży - Sky Club, który organizował również wyjazdy pod marką Triada. Inny organizatorzy turystyczni - na chwilę obecną Neckermann, Rainbow Tour wraz z Bee Free oraz Aquamaris szybko odpowiedzieli na ten upadek - oferują poszkodowanym osobom pomoc, oczywiście nie za darmo.

Więcej o upadku biura podróży Sky Club można przeczytać tutaj: Bankructwo biura podróży Sky Club. Według danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, poza granicami kraju aktualnie przebywa 4,8 tys. klientów upadłego biura Sky Club. Ponadto około 18 tys. Polaków wykupiło oferty, ale jeszcze nie zdążyło z nich skorzystać. Najwięcej turystów przebywa w Grecji - około 1200 osób, Egipcie - ponad 900 osób, Turcji - ponad 660 osób, Maroko - ponad 160 osób, Portugalii - ponad 200 osób oraz Hiszpanii - ponad 800 osób. 


Na reakcję innych touroperatorów nie trzeba było długo czekać - już kilka firm zgłosiło się z chęcią pomocy poszkodowanym w wyniku upadku Sky Clubu. 

Firma Neckermann, jako pierwsza wyszła z inicjatywą pomocy. Firma informuje, że wszyscy poszkodowani klienci w wyniku upadku Sky Club, którzy wykupili wakacje, a nie mogą z nich skorzystać, nie muszą rezygnować z wyjazdu czy uruchamiać dodatkowej gotówki na zakup wczasów w innym biurze. W miarę dostępności miejsc,Neckermann gwarantuje wyjazd w wybranym terminie, w hotelach o podobnym standardzie. Warunkiem uzyskania oferty jest przesłanie na adres: wakacje@neckermann.pl scanu podpisanej umowy, jaka została zawarta ze Sky Club Sp. z o.o. oraz podanie telefonu zwrotnego. W ciągu 24 godzin pracownik biura podróży Neckermann skontaktuje się z klientem przedstawiając najlepszą alternatywną ofertę.  

Neckermann oferuje klientom Sky Club możliwość skorzystania z "szybkiej ścieżki" kredytu Alior Sync na wyjazdy wakacyjne. "Pożyczkę można otrzymać za pośrednictwem www.neckermann.pl w ciągu kilkunastu minut, a za wakacje zapłacić w dogodnych ratach po powrocie. Środki zostaną wypłacone maksymalnie do 24 h, co oznacza, że na wakacje można wyjechać praktycznie natychmiast. Minimalna wysokość pożyczki wynosi 300 zł, a maksymalna 20 000 zł " możemy przeczytać w info rozesłanym do biur podróży.

Dziś natomiast Rainbow Tours oraz Bee Free Holidays zdecydowały się również pomóc. Obie spółki z Grupy Kapitałowej Rainbow Tours zobowiązują się do udostępnienia swojej oferty Lato 2012 w cenach w jakich klienci zawarli umowy ze Sky Club oraz w miarę możliwości w hotelach o podobnym standardzie. Procedura przepisywania klientów wiąże się z pewnymi warunkami, takimi jak np. opłacenie rezerwacji zgodnie z warunkami uczestnictwa Rainbow Tours oraz Bee Free. Wybrane kierunki, terminy wylotu, standard hotelu oraz wyżywienia powinny być takie same lub zbliżone.

Również Aquamaris - najmłodsze biuro z prezentowanych w tym tekście, proponuje klientom upadłego biura Sky Club pomoc w organizacji wyjazdu - jednak już na innych zasadach. I tak : wszyscy klienci, którzy zakupili ofertę Rhodos - Hotel Nautica Blue 5* mogą liczyć na atrakcyjne rabaty korzystając z oferty Aquamaris. Biura oferuje również możliwość skorzystania z oferty wyjazdu na kierunku:  Wrocław - Heraklion, hotel Metropol Beach (Georgioupolis). Aby skorzystać z powyższych ofert należy przedstawić dokument potwierdzających zakup niezrealizowanej imprezy Sky Club.

Niestety ponieważ większość klientów Sky Clubu wpłaciła już cześć lub ałość pieniędzy, nie wydaje się, aby ta akcje te miały sens.

Przedstawiciele Sky Clubu tłumaczą, że do złożenia wniosku o upadłość przyczyniły się milionowe wierzytelności Triady - niegdyś spółki matki Sky Clubu oraz Terra Mare, a także nakaz komorniczy o zablokowanie środków na firmowym koncie - chodzi mianowicie o zaległości finansowe wobec jednego z greckich hotelarzy za niezapłacone faktury Triady.

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz