30 sierpnia 2011

Festiwal Tarnowidz 2011 w Tarnowskich Górach coraz bliżej! [Program]

Będzie to już 4. edycja festiwalu Tarnowidz, który na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Miasta Gwarków. Jak co roku w programie znajdziemy m.in.: wystawy fotografii, pokazy filmów lub muzykę. W tym roku Tarnowidz odbędzie w dniach 1-3 września adoptując różne miejsca Tarnowskich Gór na arenę prezentacji swoich działań, jak zwykle wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Fotografia, filmy, muzyka - może brzmieć normalnie, oklepanie - przecież takich festiwali jest mnóstwo na festiwalowej mapie Polski. A co jeśli dodamy do tego na przykład wernisaż fotografii w Zakładzie Karnym, pokaz filmów w Zabytkowej Kopalni, wystawę w witrynie sklepu warzywnego lub pokaz zdjęć na telebimie reklamowym? Sprawdźcie, jak prezentuje się program Tarnowidz 2011!


01 września – czwartek 
09:00 – zamknięty pokaz filmów Tarnowidzowych oraz wernisaż fotografii Bartka Pogody w Areszcie Śledczym w Tarnowskich Górach.
13.00 – wernisaż wystawy Tomasza Pawlety „Dotyk chłodnego obrazu” Polski Związek Niewidomych koło w Tarnowskich Górach
19:00 – finisaż poplenerowej wystawy prac studentów ASP z Katowic oraz studentów Wydziału Radia i Telewizji z Katowic, pt. „ na ratunek Sokołowsku” ( TCK )

02 września – piątek 
10:00 otwarcie wystawy Magdy Michalszczak w Zakładzie Pulmunologii, ul. Lipowa 3 ( za okazaniem skierowania na prześwietlenie lub tomografie komputerową )
14.30 start wystawy uczestników konkursu aparacików Festiwalu Tarnowidz z lat ubiegłych Telebim na rondzie im.płk.Ranoszka.
17.00 – 18.40 pokaz filmów zagranicznych, poprzedzony pokazem filmów polskiej grupy „Bad Ideas” ( TCK ) 19:00 – wernisaż wystawy Jolanty Niedbally w Galerii Inny Śląsk, połączony z koncertem (skrzypce, gitara)

03 września – sobota
13:00 wernisaż wystawy konsumpcyjne historie PRL-u Henryka Lisa w CHU Hala (targowa)
Pokaz filmu i wystawa w kopalni
18:00 - Wernisaż wystawy Technikum Fotochemicznego w witrynie sklepu Natalia ul. Krakowska
17.00 - 18.40 powtórka pokazu filmów zagranicznych, poprzedzony pokazem filmów polskiej grupy „Bad Ideas” ( TCK )

Tarnowidz 2010 | Archiwum Projektu Strzybnica

Nie do końca było wiadomo, czy festiwal Tarnowidz odbędzie się w tym roku, tym bardziej cieszy decyzja organizatorów, aby zorganizować tegoroczną edycję - mimo wszystkich trudów i przeciwności losu. Festiwal jest już rozpoznawalny nie tylko w Tarnowskich Górach, ale również poza granicami miasta. 

 Tarnowidz 20101 | Archiwum Projektu Strzybnica

A co mnie najbardziej cieszy, to przede wszystkim to, że razem z innymi wydarzeniami organizowanymi m.in. przez lokalne NGO-sy (Plenere Festiwal, który w tym roku zachwycił wszystkich, festiwal Muzyka na Plan lub DKU, które niestety w tym roku się nie odbyło) stanowi przeciwwagę do pseudokulturalnej papki serwowanej przez lokalnych urzędników w ramach Gwarków, których budżet jest nieporównywalnie większy, niż budżety wszystkich wcześniej wymienionych imprez razem wziętych.

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz