4 grudnia 2012

Narty 2013 z darmowym skipassem: Włochy, Austria, Czechy - gdzie i kiedy? Ceny, terminy, oferty free skipass

Sezonem zimowy 2012 / 2013 już rozpoczęty - część osób już zaplanowała, gdzie wybierze się oddać białemu szaleństwu, a część dopiero to planuje. Jednak przeglądając oferty wyjazdów narciarskich często natrafiamy na barierę cenową, którą współtworzy m.in. cena skipassów w danym rejonie. Podobnie, jak w latach poprzednich, już w tym roku organizatorzy przygotowali szereg ofert z darmowymi skipassami w cenie, co pozwala czasami obniżyć znacznie koszty wyjazdu na narty.

Poniżej znajduje się przegląd ofert wyjazdów na narty do Włoch, Austrii i Czech, które zawierają w cenie skipassy i karnety narciarskie. Do tego znajduje się również "ściągawka" z rejonów, do których wybrać się możemy korzystając z opcji free skipass. 

O ile niektóre oferty zawierają w sobie darmowy karnet narciarski na cały sezon, o tyle (zdecydowanie częściej) część propozycji oferuje darmowy karnet tylko na początku lub końcu sezonu narciarskiego lub też w czasie tzw. "low season". W każdym razie warto zapoznać się z możliwościami, które pozwolą nam zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na wyjeździe narciarskim.

Wyjazdy do Włochy na narty z opcją "free ski", czyli skipassów zawartych w cenie, oferują następujące biura podróży: TUI Poland, AGAT Alpe Tour, Comfort Club, Exim Tours, FIT Travel, Olimp, Sport Vita, Volare i Wygoda Travel.  Do wyboru mamy następujące rejony i ośrodki narciarskie: Trentino, Lombardia, Południowy Tyrol, Veneto, Piemont i Dolina Aosty. 

Jeśli chodzi o Austrię, to skorzystać możemy z oferty:  Neckermann, TUI Poland, AGAT Alpe Tour, Volare i Wygoda Travel. Oferty z darmowym skipassem dostępne są w Karyntii, Ziemi Salzburskiej, Górnej Austrii i Tyrolu. 

W Czechach oferty z free skipassem oferuje Neckermann i Karpatia, jednak ograniczają się one jedynie do czeskiej części Karkonoszy. Karpatia oferuje również wyjazdy z darmowymi karnetami w cenie na Słowacje, w Tatry Wysokie.


Wybierać możemy w ofertach zarówno na dojazd własny, autokarowych, jak i samolotem (oferty Wygoda Travel). Podobnie jest ze standardem wyżywienia: znajdziemy zarówno oferty bez wyżywienia, tylko ze śniadaniami, dwoma posiłkami, jak i pełnym wyżywieniem. O ile długość wyjazdów z dojazdem własnym można dowolnie kształtować, to o tyle z dojazdem autokarowym oscylują one w przedziale 7-8 dni na miejscu + 2 dni na podróż.

Ceny kształtują się różnie - w zależności od terminu, długości i wybranych świadczeń obejmujących zakwaterowanie i wyżywienie. O ile Austria i Włochy, w opcji dojazdu własnego, cenowo wychodzą bardzo podobnie, to o tyle w tym przypadku najtaniej wychodzą Czechy - cena za pobyt 7 dniowy, z dwoma posiłkami i skipassem w cenie znajdziemy już za 800 zł od osoby. Dla przykładu poniżej oferta:

Organizator Neckermann | Czechy / Czeskie Karkonosze / Harrachov | Termin imprezy:  10.03.2013 - 16.03.2013 (7 dni / 6 nocy ) | Wyżywienie:  Śniadanie i obiadokolacje (HP) | Cena za os.: 801 zł
Świadczenia w cenie: 
- Nocleg z 2 posiłkami.
- Skipass (oprócz dnia przyjazdu i wyjazdu).
- Parking na cały okres pobytu.
- Codziennie 1 x lampka wina grzanego i kiełbaska/os. dorosła.

Ceny ofert na dojazd autokarem korzystniej wychodzą na korzyść Włoch, z różnicą +/- 100 zł na osobie. Ceny rozpoczynają się od 1560 zł na osobę bez wyżywienia (oferta Olimp Travel do hotelu La Splaza, w połowie stycznia 2013) lub też od 1972 zł / osoba z dwoma posiłkami (oferta Wygoda Travel do Terenten w połowie marca 2013). 

Oto kilka przegląd najciekawszych ofert w okresie od stycznia do końca marca 2013:
  • dojazd własny
Organizator: Alpe Tour | Miejsce Włochy / Trentino / Molveno | Apt. Caminetto  | Termin imprezy: 16.03.2013 - 23.03.2013 (8 dni / 7 nocy ) | Bez wyżywienia | Cena za os.: 1099 PLN
Opis oferty
- przytulne apartamenty w atrakcyjnej cenie
- malownicze położenie nad jeziorem
- odległość od wyciągów - 4,5 km
Rezydencja położenie - 864 m n.p.m.
wyciągi - 4,5 km
skibus - 150 m
sklepy - w pobliżu
Rezydencja położona jest w cichej okolicy, tuż przy jeziorze Lago di Molveno, w odległości ok. 600 m od centrum miasteczka. Najbliższy supermarket znajduje się nieopodal. Odległość od wyciągów wynosi 4,5 km (Andalo)- bezpłatny skibus zatrzymuje się 150 m od rezydencji. Kategoria lokalna- 3*** Apartamenty są przestronne, bardzo zadbane i przytulnie umeblowane. Posiadają kompleksowo wyposażoną kuchnię z kuchenką gazową, lodówką.
Skipass 6 x Paganella zawarty jest w cenie pobytu.  Za dopłatą możliwe jest rozszerzenie skipassu do opcji ALPE! PLUS (5 x Paganella, 1 x Folgarida-Marilleva/Madonna-Pinzolo).  Wybranę stację można odwiedzić w dowolnym dniu tygodnia.  W cenie wyjazdu zawarte jest obowiązkowe ubezpieczenie KL 10.000 EUR i NNW 15.000 PLN. Każda wersja ubezpieczenia uwzględnia koszty ratownictwa (5.000 EUR, w ramach KL).

Organizator: AGAT | Miejsce:  Włochy / Lombardia / Montecampione | Apartamenty Le Baite | Termin imprezy: 16.03.2013 - 23.03.2013 (8 dni / 7 nocy ) | Bez wyżywienia | Cena za os.: 1239 PLN 
Opis oferty
Jest to niezależny kompleks wakacyjny położony na wysokości 1800 m n.p.m. złożony z hotelu, apartamentów oraz centrum handlowo - rekreacyjnego. w kompleksie do dyspozycji klientów: mini - market, sklep fotograficzny, restauracja, pizzeria, wypożyczalnia nart, piano - bar, dyskoteka, sauna, siłownia. Rezydencja położona bezpośrednio przy trasie narciarskiej.
Cena zawiera zakwaterowanie w apartamencie, zużycie prądu, wody, gazu, ogrzewanie, taksy, ręczniki, karnet narciarski na obszar: 6 dni Montecampione, ubezpieczenie narciarskie KL, NNW, OC

Organizator: Neckermann | Austria / Górna Austria / Bad Ischl | Gasthof Pfandl | Termin imprezy: 02.03.2013 - 09.03.2013 (8 dni / 7 nocy ) |  Wyżywienia: śniadania i obiadokolacej | Cena 1392 zł
Świadczenia:
- Nocleg
- Dwa posiłki dziennie
- 5-dniowy skipass na region Postalm Skiarena (pon.-pt.).
- Skibus ze Strobl (z kartą w cenie).
- Ubezpieczenie
  • dojazd autokarem
Organizator: Wygoda Travel | Austria / Tyrol / Oberperfuss | Krone 3* | Termin imprezy:  09.03.2013 - 16.03.2013 (8 dni / 5 nocy ) | Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje | Cena za os.: 391 Euro 
Cena zawiera:
- transport
- 5 noclegów
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę rezydenta
- ubezpieczenie KL i NNW oraz ratownictwo górskie
- 5-dniowy karnet narciarski (5x Rangger Köpfl)

Przed planowaniem wyjazdu warto sprawdzić następujące strony organizatorów turystycznych z ofertami darmowych skipassów: Wygoda Travel, Alpetour Polska, Neckermann, TUI Polska, Volare a także katalogami zimowymi, które dostępne są tutaj: Katalogi turystyczne online zima, narty i egzotyka 2012 / 2013

Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz