20 sierpnia 2012

Baleary: Majorka - pogoda, klimat, temperatury wody i powietrza, opady [Tabele + wykresy klimatyczne]

Majorka położona w Archipelagu Balearów za zachodniej części Morza Śródziemnego cechuje się wilgotną jesienią, łagodną zimą oraz upalnym i suchym latem. Wyspa ta posiada ponad 300 dni słonecznych w roku, co robi z niej jeden z najlepszych wakacyjnych kierunków dla turystów z całego świata.

Plusem Majorki, a jednocześnie jej minusem jest zmienność pogody, która występuję szczególnie często w okresie jesiennym i zimowym. To właśnie wtedy pogoda może zmieniać się często, skutkiem czego nawet w miesiącach zimowych ta wyspa może nas przywitać przyjemnymi, śródziemnomorskim temperaturami. Wybieracie się na Majorkę? Sprawdźcie, jakiej pogody możecie się spodziewać!

Na Majorce już pod koniec stycznia zaczynają kwitnąć migdałowce, a często luty ma więcej słońca i wysokich temperatur niż kolejne miesiące. Tak właśnie wygląda wiosna na Majorce, pełna zieleni i kwitnących drzew oraz kwiatów. Przedsmak lata, które na Majorce zaczyna się w maju. Podczas lata najlepiej przebywać nad wybrzeżem, że temperatura wynosi 26-30°C, a woda jest od czerwca aż do końca września przyjemnie ciepła: 21-25°C. Słońce świeci każdego dnia, a deszcz jest rzadkością. Uwaga na sierpień, w którym termometry mogą pokazać nawet 40°C!

Od połowy września na Majorce temperatury powietrza spadają, jednak kąpiele w morzu są możliwe, aż do listopada. W październiku wzrasta możliwość wystąpienia opadów, w szczególności gwałtownych burz. Zimą temperatury w słońcu mieszczą się w przedziale 10-15°C. 

Poniżej znajdują się wykresy klimatyczne, które prezentują cechy klimatu na Majorce:Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz