17 sierpnia 2012

Bułgaria: Słoneczny Brzegi i Złote Piaski - pogoda we wrześniu i październiku [Temperatury + klimat]

Jeśli szukamy miejsce, gdzie wciąż będzie ciepło, woda będzie miała przyjemną, letnią temperaturę, a ruch turystyczny będzie już tylko wspomnieniem wakacyjnych miesięcy, to Bułgaria i jej dwa najpopularniejsze kurorty - Złote Piaski i Słoneczny Brzeg - mogą być idealnym miejsce.

O wakacyjnych kurortach Bułgarii pisałem już w tekstach Bułgaria: Złote Piaski, Warna, Św. Konstantyn i Helena, Albena, Czajka, Kraniewo, Bałczik i Biała - plaże, pogoda, zabytki i wycieczki fakultatywne [Zdjęcia + Mapa] oraz Bułgaria na wakacje: Słoneczny Brzeg, Neseber, Pomorie, Primorsko, Sozopol, Burgas, Duni, Obzor, Święty Włas i inne kurorty. Plaże, atrakcje, pogoda [Zdjęcia + Mapa]. Teraz czas na pogodę - sprawdźcie, jakich temperatur i jakiej pogody można spodziewać się we wrześniu oraz październiku w Bułgarii, która wciąż jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków.


Bułgaria poza sezonem robi się bardziej spokojna - ruch turystyczny zamiera, robi się pusto i spookojnie. Cały czas jednak mamy do dyspozycji morze, góry oraz stare miasteczka i wakacyjne kurorty, a to wszystko razem może stanowić ciekawą ofertę dla chcących wypocząć w spokojniejszym klimacie, a jednocześnie za korzystną cenę.

Generalnie temperatura w Złotych Piaskach i Słonecznym Brzegu spada zaledwie o pare stopni, wiec jest plus minus ok. 28 stopni. Na tym samym, wakacyjnym poziomie, pozostaje temperatura wody, która ma taką samą temperaturę, jak pod koniec sierpnia. Wybierając się jednak we wrześniu do Bułgarii warto wziąć se zobą coś z dłuższym rękawem, gdyż wieczorami temperatury spadają do ok 18 stopni, a nie należy również zapominać o anomaliach pogodowych, które w ostatnich latach występują nad miar często. 

Jeśli chodzi o klimat, to Wybrzeże Morza Czarnego charakteryzuje się ciepłą i słoneczną pogodą od maja do października. Temperatury są niższe w centralnej części kraju oraz w górach. W listopadzie natomiast temperatura powietrza w Bułgarii wyraźnie spada, a niebo pokrywa się chmurami. Zwiedzając Bułgarię w październiku unika się burz i upałów.

Poniżej znajdują się tabele klimatyczne i wykresy prezentujące dane dla turystycznych regionów Bułgarii nad Morzem Czarnym:

tabela dla Warny

 tabela dla Burgas

średnie nasłonecznienie dla Słonecznego Brzegu


Polecam również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz