18 marca 2012

KULT w Tarnowskich Górach - Gwarki 2012?

Kilka dni temu tarnogórski Internet zelektryzowała wiadomość o występie słynnego zespołu KULT 9 września 2012 w Tarnowskich Górach. Informacja ta szybko rozprzestrzeniła się dzięki poczcie pantoflowej i portalom społecznościowym, a patrząc na datę wydarzenia wszystko wskazuje, że znamy już pierwszą gwiazdę tegorocznego święta miasta - Gwarków Tarnogórskich 2012.

Próżno jednak szukać potwierdzenia tej informacji na stronie organizatorów Gwarków 2012 lub innych portali poświęconych temu wydarzeniu - nie znajdziemy tam niestety nawet daty tegorocznej imprezy, a jedynie informacje o ofercie reklamowej. Jednak zarówno oficjalna strona zespołu KULT, jak i inne portale koncertowe potwierdzają datę 9 września.


9 września to niedziela, zatem wsnioskować z tego można, że Gwarki 2012 odbędą się w dniach 7-9 września 2012, a KULT miałby wystąpić w ostatni dzień Gwarków. Informacja o koncercie grupy Kazika Staszewskiego pojawiła się najpierw na stronie zespołu, później na portalu Last.fm, skąd rozprzestrzeniła się na inne strony informujące o koncertach i wreszcie na Facebooka.

Na Facebooku opinie mieszkańców są bardzo pozytywne, jednak i zdarzają się opinie negatywne. Na stronie Tarnowskie Góry to fajne miasto przeczytać możemy np. "Może by tak raz przenieść to "Jarocinskie bydło" do dzielnicy burmistrza czyli Bobrownik ?? Dlaczego tylko mieszkańcy tzw. Centrum muszą znosić i tolerować te " wydarzenia kulturalne " ??". Nie ulega jednak wątpliwości, że generalnie odbiór tej informacji jest pozytywny, w szczególności wśród młodzieży. "Rewelacja. Wreszcie coś konkretnego w TG" pisze Łukasz na profilu Dzieje się w Tarnowskich Górach.

Do dnia dzisiejszego żadne konkretne informacje o Gwarkiach 2012 nie ukazały się ani na stronie głównego organizatora - Tarnogórskiego Centrum Kultury - ani Urzędu Miejskiego Tarnowskie Góry. Nie wiadomo również, kiedy organizatorzy zamierzają ogłosić oficjalne datę Gwarków lub ramowy program.Polecam również:

2 komentarze:

  1. brawo za tytuł artykułu ale w tekście już nie jest tak ładnie a bowiem na twórczość zespołu pracuje dziewięcio osobowy skład więc nie pisz że to zespół Kazika Staszewskiego jak to zapewne będzie na afiszach"GWARKI 2012"

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za zwrócenie uwagi i cenną podpowiedź:)

    OdpowiedzUsuń