9 grudnia 2014

Azory - tanie loty Ryanair z Lizbony, Porto i Londynu od kwietnia 2015

Azory Lizbona Porto Londyn Ponte Delgada Tanie Loty Ryanair Ceny Porównianie Oferty 5
Ryanair poleci na wyspy Azory, a dokładnie na wyspę Ponta Delgada od kwietnia 2015.  W końcu zatem jest okazja na tanie loty na Azory, na które przez długi okres czasu nie było szans tanio dolecieć. Ryanair połączy Ponte Delgadę na Azorach z Lizboną i Porto w Portugalii oraz Londynem, do których to miast dolecimy również Ryanairem z różnych miast Polski.

Co do oznacza dla polskiego pasażera i turystę? Jeśli dobrze połączymy promocje lotnicze i loty, to jest okazja dolecieć niskokosztowymi przewoźnikami, tylko z jedną przesiadką z Warszawy w Polsce do stolicy wysp Azory - miasta Ponta Delgada. Poniżej zamieszczamy przykładowe ceny na loty Ryanairem na Azory, gdyż bilety można już rezerwować w systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika.Ryanair i loty na Azory

Na konferencji prasowej 5 grudnia 2014 szefowie irlandzkiej taniej linii lotniczej ogłosili otworzenie bazy na wyspie Ponte Delgada na Azorach, w mieście o tej samej nazwie - Ponta Delgada. Będzie to jednocześnie 4 baza Ryanaira w Portugalii (po Lizbonie, Faro i Porto), a pierwsza na Azorach. Będzie tam zbazowany jeden samolot - Boeing 737-800. 

Linie lotnicze Ryanair zamierzają z Azorów realizować dwadzieścia połączeń tygodniowo, w rozkładzie porannym i wieczornym. Loty będą realizowane do Lizbony (ma dziennie), Porto (jeden dziennie z wyjątkiem sobót) oraz Londynu (jeden tygodniowo). Wszystkie loty mają byś obsługiwane zbazowaną maszyną.

Trwają obecnie rozmowy zarządu Ryanaira z władzami Azorów, aby otworzyć loty na wyspę Terceira z innych państw i móc zbazować tam nową maszynę. Miałoby to się przyczynić do popularyzacji turystki na archipelagu wysp Azory.

Rozkład lotów Ryanaira na Azory 


 • LIZBONA - PONTA DELGADA
+ wylot 10.05 z LIS, przylot na PDL 11.20 
+ wylot 21.00 z LIZ, przylot na PDL 22.15
 • PONTA DELGADA - LIZBONA
+ wylot 6.35 z PDL, przylot na LIS 9.40
+ wylot 17.30 z PDL, przylot na LIS 20.35
 • PORTO - PONTA DELGADA
+ wylot z OPO 15.20, przylot na PDL 16.40
 • PONTA DELGADA -  PORTO
+ wylot z PDL o 11.5, przylot do OPO 14.55
 • LONDYN STANSTED - PONTA DELGADA
+ wylot z STN o 17.20, przylot na PDL o 20.05
 • PONTA DELGADA - LONDYN STANSTED
+ wylot z PDL o 12.10, przylot na STN o 16.55

Tanie loty na Azory - ceny

Ceny połączeń lotniczych w systemie rezerwacyjnym Ryanaira na Azory zaczynają się od 28,99 €/ lot w jedną stronę. Porównując je do cen oferowanych przez linie SATA lub TAP, które do tej pory oferowały jedyne połączenia z Azorami, to są one znacznie tańsze. Porównanie i różnicę cen pokazuje zestawienie pokazane poniżej.

Azory Lizbona Porto Londyn Ponte Delgada Tanie Loty Ryanair Ceny Porównianie Oferty 5

Podróż na Azory można zatem świetnie połączyć, czy to z wizytą w Lizbonie, czy Porto. W szczególności, że od kwietnia 2015 Ryanair otwiera połączenia bezpośrednie z Warszawą Modlinem (pisaliśmy o tym tutaj: Kolejna tania linia lotnicza – Ryanair – będzie latać bezpośrednio z Warszawy do Lizbony!), z Warszawy do Lizbony również dolecimy liniami Wizz Air (czytaj: Wizz Air i loty Warszawa - Lizbona od marca 2015).

Poniżej prezentujemy przykładowe ceny lotów na Azory z Lizbony, Porto, do których to miast bez problemu można znaleźć tanie połączenia z różnych miast Polski:

+ Lizbona - Azory - Lizbona | 13.05.2015 - 20.05.2015 | Cena: 57,98 €

Azory Lizbona Porto Londyn Ponte Delgada Tanie Loty Ryanair Ceny Porównianie Oferty 5

+ Porto - Azory - Porto | 22.04.2015 - 06.05.2015 | Cena: 57,98 €

Azory Lizbona Porto Londyn Ponte Delgada Tanie Loty Ryanair Ceny Porównianie Oferty 5

Podane ceny obejmują lot bezpośredni, tylko z bagażem podręcznym (dwie sztuki), zarezerwowany na stronie przewoźnika www.ryanair.com

Zdjęcie wykorzystane w tekście jest autorstwa Agaty Wiórko i zostało wcześniej opublikowane na www.InfoLizbona.pl

Polecam również:

1 komentarz:

 1. Ponta Delgada to główne miasto na wyspie San Miguel
  byłem w 2012 (żona marzy żeby wrócić ;) - może teraz da się taniej

  OdpowiedzUsuń